Nowe kontrolery robotów ABB OmniCore™ - szybsza, skalowalna i bardziej energooszczędna produkcja

  • ABB rozszerza rodzinę kontrolerów robotów OmniCore o dwa nowe: E10 i V250XT dla jeszcze szerszego zakresu zastosowań produkcyjnych
  • Szybsze działanie i zwiększona elastyczność pozwalają zwiększyć produktywność i zdolność reagowania na zmieniające się wymagania rynku
  • Kontrolery zapewniają skalowalność dzięki możliwości włączenia ponad 1000 funkcji programowych i sprzętowych

Aby sprostać zapotrzebowaniu na szybszą i bardziej wydajną produkcję, ABB rozszerza rodzinę kontrolerów OmniCore. Nowe kontrolery E10 i V250XT, dostępne dla szerokiej gamy robotów z oferty ABB, oferują najlepsze w swojej klasie sterowanie ruchem, a także 20-procentową oszczędność energii i możliwość rozbudowy w przyszłości dzięki wbudowanej łączności cyfrowej oraz ponad 1000 dodatkowych funkcji, które pozwalają sprostać zmieniającym się wymaganiom. Nowe kontrolery rozszerzają możliwości zaawansowanego sterowania robotami w różnych branżach, od montażu elektroniki po motoryzację, logistykę i produkcję ogólną.

- Rosnące wymagania przemysłu w zakresie szybszej, bardziej zróżnicowanej produkcji i lepszego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe wymagają rozwiązań, które zapewnią nowy poziom szybkości, dokładności i elastyczności - mówi Antti Matinlauri, dyrektor ds. zarządzania produktami w Robotyce ABB. - Jako część rodziny kontrolerów OmniCore firmy ABB, E10 i V250XT zapewniają producentom rozszerzony zakres możliwości, umożliwiając im maksymalizację produktywności i sprostanie zmieniającym się wymaganiom przy minimalnym czasie przestoju.

Oba sterowniki oferują zwiększoną skalowalność poprzez włączenie ponad 1000 funkcji sprzętowych i programowych obejmujących takie obszary jak programowanie, uruchamianie i symulacja offline, konserwacja, wizja i bezpieczeństwo. Kontrolery posiadają również wbudowaną łączność z pakietem usług w chmurze ABB Ability™ Connected Services dla robotów, oferując nowe możliwości poprawy wydajności poprzez udoskonaloną konserwację predykcyjną i zarządzanie cyklem życia.

  • ABB OmniCore™ Controllers family

ABB wprowadza również swoje otwarte oprogramowanie automatyki IoT Gateway dla OmniCore.  IoT Gateway umożliwia osiągnięcie prawdziwie połączonej produkcji poprzez umożliwienie bezproblemowej transmisji danych z hali fabrycznej, maszyny do maszyny (M2M), robotów do innych maszyn i robotów do czujników, do systemu MES/ERP lub do chmury.

Zastosowanie w obu kontrolerach technologii sterowania ruchem ABB TrueMove i QuickMove zapewnia wiodące w swojej klasie czasy cyklu, wysoką prędkość, powtarzalność pozycji i dokładność ścieżki. Dzięki temu roboty ABB mogą pracować szybciej niż inne roboty w swojej klasie i do 25 procent szybciej niż ich poprzednicy.

Dzięki smukłej konstrukcji do montażu w 19-calowym stelażu, E10 jest idealnym rozwiązaniem dla ograniczonej przestrzeni i linii produkcyjnych o dużej gęstości, gdzie oszczędność miejsca jest kluczowym wymogiem, takich jak montaż małych części i przenoszenie materiałów w przemyśle elektronicznym. Kontroler E10 jest przeznaczony do zasilania robotów SCARA oraz robotów przegubowych ABB o udźwigu do 11 kg, takich jak IRB 920T oraz IRB 1300.

Zaprojektowany do zasilania robotów przegubowych o udźwigu do 300 kg, takich jak IRB 6700, sterownik OmniCore V250XT stanowi wszechstronne i wydajne rozwiązanie do stosowania w produkcji pojazdów elektrycznych, produkcji motoryzacyjnej, logistyce i ogólnych zastosowaniach przemysłowych.

Kontrolery OmniCore E10 i V250XT zużywają do 20% mniej energii w porównaniu z poprzednimi kontrolerami ABB IRC5 dzięki energooszczędnej technologii regeneracji mocy i odzyskiwania energii hamowania, umożliwiając producentom obniżenie kosztów energii i poprawę efektywności energetycznej poprzez przyczynienie się do ogólnego zmniejszenia zużycia energii.

Oba kontrolery są używane z panelem FlexPendant firmy ABB. Duży, 8-calowy wyświetlacz wielodotykowy obsługuje standardowe gesty, takie jak uszczypnięcie, przesunięcie i stuknięcie, co upraszcza programowanie robota. FlexPendant jest „hot-swappable”, co oznacza, że można go odłączyć lub podłączyć ponownie bez przerywania bieżącej produkcji. Dzięki temu panel FlexPendant może być współużytkowana przez wiele robotów, co przyspiesza wdrożenie robota i minimalizuje koszty.

Rodzina kontrolerów ABB OmniCore™
Rodzina kontrolerów ABB OmniCore™

Wprowadzenie na rynek modeli E10 i V250XT to najnowszy rozdział w rodzinie OmniCore ABB, w której obecnie 14 robotów korzysta z większej mocy i elastyczności. Wszystkie kontrolery OmniCore oparte są na wiodącym w branży systemie operacyjnym RobotWare firmy ABB. Rodzina kontrolerów OmniCore zostanie rozszerzona na całe portfolio robotów ABB, a kolejne aplikacje pojawią się w 2022 roku.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp