ABB i HASCO tworzą spółkę joint venture w celu wspierania inteligentnej produkcji w chińskim przemyśle samochodowym

  • Partnerstwo opiera się na istniejących relacjach, aby zwiększyć poziom automatyzacji i zrównoważony rozwój w produkcji części samochodowych
  •  Nowa spółka joint venture, która została podpisana 30 grudnia 2021 roku, ma rozpocząć działalność w drugim kwartale 2022 roku

Ekspert w dziedzinie automatyki, firma ABB, oraz wiodący chiński dostawca części samochodowych, HASCO, ogłosili dziś utworzenie spółki joint venture, której celem jest napędzanie nowej generacji inteligentnej produkcji w chińskim przemyśle motoryzacyjnym.

TWspólne przedsięwzięcie będzie opierać się na istniejącej udanej relacji pomiędzy obiema firmami, prowadząc do kluczowego rozwoju wysoce elastycznej i zrównoważonej produkcji części samochodowych w ramach działalności HASCO w Chinach.

W miarę jak przemysł motoryzacyjny coraz bardziej skupia się na pojazdach elektrycznych, producenci części muszą dostosować swoje zakłady i linie produkcyjne, które mogą reagować na szybko zmieniające się wymagania i trendy. Partnerstwo pomiędzy ABB Robotics i HASCO, które obejmuje 40% udziałów ABB w spółce joint venture, rozszerzy zastosowanie inteligentnych technologii i sztucznej inteligencji w przemyśle.  Obie strony zgodziły się nie ujawniać żadnych dalszych szczegółów dotyczących inwestycji.

"W sytuacji, gdy przemysł motoryzacyjny stoi w obliczu największej transformacji od czasu jego powstania, a sprzedaż pojazdów elektrycznych ma wyprzedzić pojazdy spalinowe w wielu częściach świata do 2035 roku, istnieje wyraźna potrzeba wsparcia transformacji branży" - powiedział Sami Atiya, prezes ABB Robotics & Discrete Automation. "Ta spółka joint venture umożliwi nam dalszy rozwój wiodącej pozycji HASCO dzięki rozwiązaniom automatycznym, które przyniosą korzyści klientom w Chinach, które - jako jeden z największych rynków produkcji motoryzacyjnej - odegrają kluczową rolę w zapewnieniu zrównoważonej przyszłości transportu."

Nowa spółka joint venture, której rozpoczęcie działalności planowane jest na II kwartał 2022 roku, będzie bazować na wiedzy i doświadczeniu produkcyjnym obu partnerów, aby zrealizować ogromny potencjał zwiększenia wydajności w ramach przemysłu części samochodowych. Klienci z różnych branż, od karoserii pojazdów do systemów podwozia, elektroniki zasilania i akumulatorów do systemów napędów elektrycznych, skorzystają z nowych, wysoce wydajnych i zrównoważonych środowiskowo metod produkcji.

ABB była pierwszym międzynarodowym dostawcą robotów w Chinach, który zlokalizował swój pełny łańcuch wartości, od badań i rozwoju, produkcji, sprzedaży, inżynierii i integracji systemów. W 2022 roku ABB otworzy w Szanghaju najbardziej zaawansowaną fabrykę robotyki na świecie, w której znajdzie się centrum badawczo-rozwojowe, przyspieszające innowacje w zakresie rozwoju produktów, sztucznej inteligencji i współpracy z klientami w zakresie rozwiązań automatyzacji.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Integrując produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych z rozwiązaniami cyfrowymi, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 105 tys. pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują ponad 130‑letnią historię ABB. www.abb.pl

Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej w ABB  jest pionierem w dziedzinie robotyki, automatyki maszynowej i usług cyfrowych, dostarczającym innowacyjne rozwiązania dla wielu różnych branż, w tym motoryzacyjnej, elektronicznej i logistycznej. Jako jeden z największych na świecie producentów robotów i automatyki maszynowej dostarczyliśmy już ponad 500 000 rozwiązań z zakresu robotyki. Naszymi klientami są przedsiębiorstwa różnej wielkości, którym pomagamy w zwiększaniu produktywności i elastyczności, upraszczaniu procesów oraz poprawie jakości produkcji. Wspieramy firmy w transformacji, której celem jest stworzenie fabryki przyszłości, złożonej z połączonych i współpracujących ze sobą elementów. Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB zatrudnia ponad 11 000 pracowników w ponad 100 zakładach w 53 krajach. www.abb.pl/robotics 

HASCO Group, członek SAIC Group, jest dostawcą kompleksowych systemów integracji części samochodowych, dostarczającym zaawansowane technologie, niezawodne produkty i wysokiej jakości usługi dla głównych producentów OEM na całym świecie od ponad 30 lat, obejmujące ponad 40 obszarów działalności.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp