IKEA, aby poprawić efektywność energetyczną i zmniejszyć ślad węglowy, polega na rozwiązaniach ABB.

IKEA, aby poprawić efektywność energetyczną i zmniejszyć ślad węglowy, polega na rozwiązaniach ABB.

Napędy ABB zwiększają efektywność energetyczną systemu HVAC sklepów IKEA w Alcorcón i San Sebastián de los Reyes

IKEA to wiodąca na świecie szwedzka grupa zajmująca się dekoracjami i meblami, posiadająca ponad 276 sklepów w Europie i ponad 459 na całym świecie, z jasną misją: generować pozytywny wpływ na ludzi i planetę.

Dla IKEA zrównoważony rozwój jest jednym z głównych motorów innowacji i wzrostu. W związku z tym, wraz z zaangażowaniem w energię odnawialną, IKEA instaluje energooszczędne systemy klimatyzacyjne zoptymalizowane za pomocą technologii ABB.        W dwóch swoich największych sklepach w Hiszpanii, w San Sebastián de los Reyes i Alcorcón, o łącznej powierzchni około 80 000 metrów kwadratowych, IKEA wybrała systemy HVAC wyposażone w napędy ABB - ACH580 i ACH550.

W sumie firma ABB dostarczyła dla tych systemów 15 napędów ACH580 o niskich harmonicznych, oraz kompletny pakiet standardowych napędów ACH580 i ACH550 o łącznej mocy 600 kW.

Poprawa efektywności energetycznej

ACH580 to urządzenie, które wyróżnia się zdolnością do zagwarantowania jakości powietrza w najbardziej energooszczędny i opłacalny sposób zarówno w normalnych, jak i krytycznych sytuacjach. Szacuje się, że dzięki instalacji napędów ABB zostanie osiągnięty wzrost efektywności energetycznej systemu o 25%, co będzie oznaczać roczną redukcję emisji CO2 o około 425 ton, a to odpowiada rocznemu zużyciu benzyny przez 95 samochodów.

Wspólne cele zrównoważonego rozwoju

Jednym z podstawowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Ikei jest redukcja śladu węglowego. Firma postawiła sobie za cel zmniejszenie emisji o 80% do 2030 roku. Od 2010 roku IKEA Ibérica odnotowała zmniejszenie zużycia energii o 37%.

Ze strony ABB, firma zobowiązała się do pomocy swoim klientom na całym świecie w zmniejszeniu emisji CO2 o co najmniej 100 megaton, czyli ekwiwalent rocznej emisji 30 milionów samochodów napędzanych benzyną, a to w ramach swojego celu promowania społeczeństwa niskoemisyjnego .

„W IKEA jesteśmy zaangażowani w zrównoważony rozwój i staramy się minimalizować wpływ naszej działalności na klimat. Wdrażanie rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej jest podstawowym i niezbędnym elementem dalszego rozwoju naszej działalności przy jednoczesnym zmniejszeniu naszego śladu węglowego. Tego typu rozwiązania pozwolą nam zwiększyć efektywność energetyczną poprzez zmniejszenie zużycia, co przybliża nas nieco do naszych aspiracji, aby do 2030 r. stać się biznesem w 100% o obiegu zamkniętym” – wyjaśnia Qi Kai Sheng, szef ds. obiegu zamkniętego i zmian klimatycznych. w dziale zrównoważonego rozwoju IKEA Ibérica.

„Efektywność energetyczna może przyczynić się do osiągnięcia wysokości 40% celów redukcji emisji określonych w porozumieniu paryskim, a kroki takie jak te, które podejmujemy w celu poprawy systemów HVAC w budynkach takich jak sklepy IKEA, mogą wydawać się małe, ale razem, stosując podobne rozwiązania w wielu budynkach, mogą one stanowić gigantyczny krok w kierunku znacznie bardziej zrównoważonego ekologicznie społeczeństwa” – komentuje Juan Bachiller, Lead Business Manager w ABB w Hiszpanii.

teskt oryginalny : https://www.energyefficiencymovement.com/en/ikea-relies-on-abb-solutions-to-improve-energy-efficiency-and-reduce-carbon-footprint/

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp