Nowe duże roboty ABB zwiększają szybkość i elastyczność obsługi materiałów przy produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych

  •  Nowe roboty IRB 5710 i IRB 5720 zapewniają producentom pojazdów elektrycznych (EV) większą szybkość i elastyczność w obsłudze materiałów
  • Zwiększona szybkość i precyzja, solidna konstrukcja zapewnia wyższą produktywność i wydajność oraz dłuższy czas pracy bez przestojów
  • Osiem wariantów o udźwigu od 70 kg do 180 kg obsługuje również zastosowania w odlewnictwie, kuźnictwie, produkcji gumy, tworzyw sztucznych i metali

ABB dodaje dwie nowe rodziny robotów do swojej oferty dużych robotów przeznaczonych do złożonych zastosowań produkcyjnych. Oferując większą szybkość, dokładność, elastyczność i solidniejszą konstrukcję, w tym zintegrowane okablowanie procesowe, roboty IRB 5710 i 5720 firmy ABB zwiększają produktywność i wydajność oraz zapewniają dłuższy czas bezawaryjnej pracy w takich zastosowaniach, jak produkcja pojazdów elektrycznych (EV), odlewnictwo, kuźnia, produkcja gumy, tworzyw sztucznych i metali.  

IRB 5710 i IRB 5720, dostępne w ośmiu wariantach, oferują wybór opcji dla obciążeń użytkowych od 70 kg do 180 kg i wysięgu od 2,3 m do 3 m. Te dwie rodziny robotów nadają się do wykonywania szerokiego zakresu zadań produkcyjnych, w tym przenoszenia materiałów, obsługi i montażu maszyn, a także do wykonywania specyficznych czynności w produkcji pojazdów elektrycznych, takich jak pobieranie i umieszczanie modułów baterii, precyzyjny montaż i przenoszenie części. Korzyści oferowane przez roboty sprawiają, że są one również idealne do stosowania w procesach formowania tworzyw sztucznych, odlewania metali, czyszczenia i natryskiwania.

- Nowe roboty przyspieszają ekspansję ABB na szybko rozwijającym się rynku pojazdów elektrycznych, zaspokajając zapotrzebowanie klientów na solidne jednostki o odpowiedniej prędkości, dokładności i zręczności, które poradzą sobie ze złożonymi zadaniami montażu baterii w pojazdach elektrycznych - mówi Joerg Reger, dyrektor zarządzający linii biznesowej dla branży motoryzacyjnej Robotyki ABB.

- Przejście z pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi (ICE) na pojazdy elektryczne powoduje wzrost zapotrzebowania na szybkie i elastyczne linie produkcyjne. Konstrukcje pojazdów elektrycznych są często bardzo złożone, a elementy takie jak akumulatory i moduły półprzewodnikowe mogą być bardzo ciężkie lub niezwykle delikatne. Takie wymagania wymagają rozwiązań, które zapewnią maksymalną precyzję i powtarzalność, aby uniknąć błędów w produkcji - dodaje Reger.

Obie rodziny robotów są zasilane przez nowy kontroler ABB OmniCoreTM V250XT, najnowszy dodatek do rodziny kontrolerów OmniCore. Kontroler OmniCore V250XT, wyposażony w technologie sterowania ruchem TrueMove i QuickMove firmy ABB, umożliwia robotom IRB 5710 i IRB 5720 osiągnięcie wiodącej w swojej klasie prędkości, zwiększając możliwości produkcyjne i skracając czas produkcji. Dzięki doskonałej powtarzalności położenia (0,04-0,05 mm), powtarzalności ścieżki (0,1-0,14 mm) i dokładności ścieżki (1-1,2 mm), roboty IRB 5710 i IRB 5720 są dokładniejsze niż inne roboty w swoich klasach, co pozwala im zapewnić najwyższy poziom jakości produkcji.

Dodatkową ochronę przed uszkodzeniami i zużyciem kabli zapewnia zintegrowany pakiet ABB LeanID Integrated DressPack, który umożliwia prowadzenie kabli technologicznych wewnątrz górnej części ramienia robota i wzdłuż nadgarstka, a nie na zewnątrz. Eliminuje to kołysanie się kabli, chroni przed ciepłem i kolizjami, które są częstą przyczyną problemów z obsługą robotów, potencjalnie skracając czas przestojów i koszty utrzymania oraz wydłużając okres eksploatacji robotów o kilka lat. LeanID ułatwia również programowanie i symulację dzięki przewidywalnym ruchom kabli w oprogramowaniu do programowania offline RobotStudio® firmy ABB.

IRB 5710 i IRB 5720
IRB 5710 i IRB 5720

Obie serie robotów mają wiele opcji montażu, w tym na podłodze, pod kątem, w pozycji odwróconej i na półce, co zapewnia maksymalną elastyczność projektowania produkcji.

More process applications such as welding, cutting, or dispensing will be released in 2023. For more information, visit IRB 5710 & IRB 5720 product pages below.

W 2023 r. pojawi się więcej zastosowań procesowych, takich jak spawanie, cięcie czy dozowanie. 

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp