Nowa cela OmniVance™ FlexArc® Compact firmy ABB oszczędza miejsce i zwiększa elastyczność zastosowań spawalniczych

  •  Najmniejsza cela do spawania łukowego w swojej klasie  
  • Możliwość dodania do czterech robotów bez zmiany struktury celi, co zwiększa elastyczność   
  • Gotowa do integracji z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR) dla zapewnienia elastycznej automatyzacji. Uproszczona, standardowa konstrukcja celi umożliwia szybką, łatwą integrację i rozbudowę

Firma ABB zaprezentowała OmniVance™ FlexArc® Compact - nowa, mniejsza cela spawalnicza o większej elastyczności, łatwości użytkowania i lepszej integracji, która ma pomóc przedsiębiorstwom w rozwiązaniu problemu niedoboru pracowników w branży spawalniczej.  

- Spawanie jest jednym z najszybciej rozwijających się zastosowań automatyki - co jest spowodowane brakiem siły roboczej - powiedział Marc Segura, dyrektor globalnego biznesu Robotyki ABB. - Rosnące koszty i coraz bardziej wymagające potrzeby klientów sprawiają, że produkcja staje się bardziej złożona, co oznacza, że producenci potrzebują prostych rozwiązań automatyzacji, które można łatwo dostosować do zmieniających się potrzeb rynku. OmniVance FlexArc to nasza odpowiedź na te potrzeby. Jest jeszcze mniejsza, bardziej elastyczna i prostsza w użyciu.

Dzięki najmniejszej powierzchni w swojej klasie, OmniVance FlexArc Compact pomaga producentom zoptymalizować przestrzeń, a jednocześnie umożliwia dodanie do czterech robotów, bez konieczności zmiany struktury celi, zwiększając jej elastyczność. 

To nowe, gotowe do wdrożenia, modułowe rozwiązanie zawiera roboty, sterowniki, oprogramowanie, urządzenia peryferyjne i inne kluczowe komponenty w jednej uproszczonej, dostosowanej do danego zastosowania celi spawalniczej.

OmniVance FlexArc Compact o powierzchni 14,3 m2 jest najmniejszą celą do spawania łukowego w swojej klasie. Innowacyjna konstrukcja 45-stopniowego mocowania robota podwieszonego na suwnicy maksymalizuje parametry pracy robota, umieszczając go na środku trzyosiowego stołu obrotowego, przybliżając go tym samym do obrabianego elementu. 

Każda cela OmniVance FlexArc przed oddaniem jej do eksploatacji może być przetestowana za pomocą RobotStudio®, wiodącego w branży narzędzia symulacyjnego i programistycznego firmy ABB. Skraca to czas i wysiłek integracji oraz minimalizuje zakłócenia. Ponadto najnowszy pakiet oprogramowania FlexArc firmy ABB umożliwia klientom gromadzenie i analizowanie danych w celu udoskonalenia wydajności oraz poprawy procesu podejmowania decyzji i wydajności spawania poprzez wizualizację danych produkcyjnych w odniesieniu do określonych kluczowych wskaźników wydajności.

Aby  zwiększyć funkcjonalność nowej celi, zautomatyzować i przyspieszyć logistykę produkcji,  można również łatwo zintegrować urządzenia AMR, do obsługi materiałów i kontroli jakości. W przypadku wzrostu produkcji OmniVance FlexArc Compact można rozbudować o dodatkowe cele. Zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie używane do obsługi celi można łatwo powielać w jednym lub w wielu miejscach, co skraca czas i zmniejsza potencjalne ryzyko związane z dodawaniem nowych celi.

OmniVance FlexArc Compact jest jedną z najnowszych propozycji w ramach nowej marki ABB OmniVance, która ujednolica wszystkie standardowe cele zrobotyzowane ABB. Dzięki połączeniu robota, chwytaka, kontrolera, oprogramowania i innych komponentów w jedno rozwiązanie dostosowane do konkretnego zastosowania, cele OmniVance wymagają minimalnych nakładów na integrację i ograniczają możliwość wystąpienia błędów. Znormalizowana konstrukcja celi OmniVance w połączeniu z globalnym zasięgiem ABB zapewnia szybką wymianę, łatwą rozbudowę i terminowe wsparcie techniczne.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp