OmniVance™ Machining Cell i Machining Software firmy ABB upraszczają konfigurację, jednocześnie zwiększając szybkość i elastyczność produkcji

  •  Pierwsze znormalizowane rozwiązanie do obróbki skrawaniem, które może wykonać do ośmiu różnych operacji w jednej celi   
  • Skrócenie czasu konfiguracji o 92% - do dziesięciu godzin w porównaniu z normą branżową wynoszącą od trzech do pięciu dni 
  • Pierwsze oprogramowanie do obróbki skrawaniem oferujące autokalibrację i dostrajanie ścieżki w jednym narzędziu, skracające czas kalibracji do dziesięciu minut
  • Cela do obróbki skrawaniem może pracować bez nadzoru i bez konieczności konserwacji do 20 000 godzin w trudnych warunkach

Firma ABB wprowadziła na rynek rozwiązania OmniVance™ Machining Cell i Machining Software (oprogramowanie do obróbki skrawaniem), które zapewniają większą elastyczność i prostotę w wielu zastosowaniach, w tym szlifowaniu, polerowaniu, cięciu i wykańczaniu powierzchni.

Nowa cela do obróbki skrawaniem, będąca częścią nowego portfolio OmniVance firmy ABB, jest pierwszą na rynku, która może wykonywać do ośmiu różnych aplikacji w jednej celi, a intuicyjne oprogramowanie  Machining Software upraszcza programowanie i skraca czas ustawiania nawet o 92%. 

- OmniVance Machining Cell oraz Machining Software to nasze najnowsze innowacje w rozwijającym się portfolio robotyki ABB, dzięki którym automatyzacja staje się bardziej dostępna, elastyczna i szybsza - powiedział Marc Segura, dyrektor globalnego biznesu Robotyki ABB. - W miarę jak rośnie apetyt konsumentów na większą gamę produktów i skraca się cykl życia produktu, producenci muszą dokonywać szybkich i opłacalnych przezbrojeń, aby utrzymać się na rynku.
  • OmniVance™ Machining Cell

Uwolnij elastyczność dzięki OmniVance Machining Cell

Robot IRB 2600, sterownik i stół obrotowy wraz z czujnikami ciśnienia i poziomu oraz innym wyposażeniem tworzą  OmniVance Machining Cell, przy czym wszystkie elementy są wstępnie testowane w celu zapewnienia kompatybilności. 90% celi jest już zbudowane, co oznacza, że użytkownicy muszą się skupić jedynie na oprzyrządowaniu i kalibracji robota. Taki poziom „wstępnej inżynierii” umożliwia szybszą konfigurację i bardziej kompaktowe wymiary, dzięki czemu celę można łatwo zintegrować z szeroką gamą środowisk produkcyjnych. Zastosowanie standaryzowanej konstrukcji umożliwia także uruchomienie do ośmiu różnych funkcji w jednej celi, często poprzez prostą zmianę efektora końcowego.

OmniVance Machining Cell została opracowana na podstawie rzeczywistych testów wytrzymałościowych przeprowadzonych na 2400 celach. W rezultacie powstało bardzo trwałe i stabilne rozwiązanie, które sprawdza się w trudnych warunkach i może pracować bez nadzoru przez 20 000 godzin, zanim konieczna będzie konserwacja. 

Uprość automatyzację dzięki oprogramowaniu Machining Software

Oprogramowanie Machining Software firmy ABB jest pierwszym, które integruje funkcje automatycznej kalibracji i dostrajania ścieżki w jednym intuicyjnym narzędziu. Upraszcza to proces ustawiania nowych produktów, a jednocześnie maksymalizuje dokładność w zastosowaniach związanych z obróbką skrawaniem, takich jak szlifowanie, gratowanie, polerowanie i czyszczenie suchym lodem. Oprogramowanie to jest samodzielnym narzędziem, które obsługuje robota IRB 2600 używanego w celi do obróbki skrawaniem, jak również szeroką gamę robotów firmy ABB. 

Machining Software automatycznie kalibruje narzędzia i przedmioty obrabiane, skracając czas ponownej kalibracji z czterech godzin do zaledwie dziesięciu minut. Zintegrowana funkcja dostrajania ścieżek umożliwia użytkownikom łatwą edycję tysięcy punktów ścieżek w ciągu zaledwie pół dnia, w porównaniu z dwoma dniami, które są zwykle potrzebne do uzyskania wysokiej jakości powierzchni, takiej jak obudowa telefonu komórkowego lub felga aluminiowa.

Eksperci niebędący programistami mogą z łatwością wykonywać i monitorować operacje obróbki dzięki intuicyjnemu i przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi. Szybsze programowanie operacji obróbki jest możliwe dzięki prostym funkcjom „przeciągnij i upuść”, co minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów. Kopiowanie i wklejanie programów między wieloma stanowiskami obróbczymi może jeszcze bardziej skrócić czas potrzebny na skalowanie operacji.

- Nasze OmniVance™ Machining Cell i Machining Software zapewniają nowe możliwości w zakresie osiągania najwyższych poziomów wydajności, dokładności i elastyczności dla firm z różnych sektorów, od produkcji drewna i metali po elektronikę i motoryzacji - dodaje Segura. - Ponieważ projektowanie produktów staje się coraz bardziej złożone, a niedobory siły roboczej dają się we znaki, połączenie Machining Cell i Machining Software mogą umożliwić firmom przekształcenie ich produktywności w nawet najbardziej skomplikowanych zadaniach. 

OmniVanceTM FlexArc® Compact jest jedną z najnowszych propozycji w ramach nowej marki ABB OmniVance, która ujednolica wszystkie standardowe cele zrobotyzowane ABB. Dzięki połączeniu robota, chwytaka, kontrolera, oprogramowania i innych komponentów w jedno rozwiązanie dostosowane do konkretnego zastosowania, cele OmniVance wymagają minimalnych nakładów na integrację i ograniczają możliwość wystąpienia błędów. Znormalizowana konstrukcja celi OmniVance w połączeniu z globalnym zasięgiem ABB zapewnia szybką wymianę, łatwą rozbudowę i terminowe wsparcie techniczne.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp