ABB, wbrew przeciwnościom, modernizuje kolejkę linową w Atenach w ciągu nocy.

Inżynierowie serwisu napędów ABB w Atenach z dnia na dzień modernizują kluczowy system napę-dowy, przekraczając oczekiwania klientów.

Legenda głosi, że starożytna grecka bogini Atena w szoku po złych wieściach upuściła skałę i wyrosła z niej Góra Lykabettus. Dziś góra jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Atenach, oferując panoramiczne widoki na miasto. Każdego roku tysiące turystów wędrują po stromych zboczach – nieliczni i sprawni pieszo, zdecydowana większość kolejką linową.  

Kolejka kursuje 18 godzin dziennie, 365 dni w roku, a operator – Grupa Kastelorizo ​​– rozczarowałby turystów, gdyby nie działała. Ale operator wiedział, że to niestety realna możliwość, ponieważ istniejący napęd regeneracyjny ACS611 kolejki linowej zbliżał się do końca swojej normalnej żywotności. Kolejka linowa coraz częściej się zatrzymywała, więziąc odwiedzających i zmuszając ich do kontynuowania podróży pieszo.

Operatorzy kolejki linowej zdali sobie sprawę, że muszą wymienić stare napędy, ale martwili się o złożoność pracy i czas jej trwania.

„Zamknięcie kolejki linowej przed przystąpieniem do instalacji nie wchodziło w grę, a kiedy ABB zasugerowała instalację w jedną noc, mieliśmy wątpliwości” – mówi Konstantinos Totsikas, kierownik ds. konserwacji i eksploatacji w Kastelorizo ​​Group. „Nie mogliśmy ryzykować jakości naszych usług i satysfakcji setek osób, które codziennie nas odwiedzają. Jednak w oparciu o długą historię jakości ABB, postanowiliśmy wypróbować ich plan”.

Oprócz napiętych ram czasowych inżynierowie serwisowi ABB stanęli przed skomplikowanym zadaniem wymiany napędu w szafie bez usuwania jakichkolwiek innych części wyposażenia – trochę jak przeszczep medyczny. Po zaplanowaniu krok po kroku i sprawdzeniu wszystkich dokumentów i rysunków, zespół udał się w górę, aby zainstalować, uruchomić i zaprogramować napęd regeneracyjny ACS800-11.

„Byliśmy pod silną presją, musieliśmy pracować w nocy tylko przez kilka godzin i bez żadnych pomyłek, ponieważ nie było czasu, aby coś poprawiać”, mówi Christos Skarlatakis, kierownik lokalnej grupy produktów w ABB Drive Services. „Wciąż myśleliśmy, co jeśli zrobimy wszystko tak, jak powinniśmy, a kolejka linowa nadal nie zadziała? Mimo że klient nam zaufał, raczej nie sądził, że ktokolwiek poradzi sobie w jedną noc. Ale zrobiliśmy to. Oprócz zwiększenia niezawodności sprzętu, projekt ten przyniósł Grupie Kastelorizo ​​szereg innych korzyści.

Napęd regeneracyjny ACS800-11 jest bardziej kompaktowy, co pozostawia wystarczająco dużo miejsca na zainstalowanie drugiego napędu. To zapewniło miejsce na napęd zapasowy, aby kolejka linowa działała bezproblemowo. Napędy regeneracyjne ACS800-11 mają również ulepszone sterowanie silnikiem DTC, dzięki czemu klienci odczuwają mniejszy hałas silnika i płynniejszą pracę kolejki linowej.

„Nie mieliśmy żadnych problemów, odkąd ten wymagający projekt został tak sprawnie zrealizowany przez ABB”, mówi Totsikas. „Kolejka linowa działa codziennie bez zakłóceń, bezpiecznie przewożąc setki ludzi na wzgórza Lycabettus”.

tekst oryginalny: ABB switches Athens cable car drive overnight against the odds

zdjęcie kolejki pochodzi z Wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Lycabettus_Funicular

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp