Programistyczne trendy, budowa społeczności i networking – ABB sponsorem DevConf

Inspirujące warsztaty, konferencja z uznanymi mówcami z całego świata oraz kilkuset pasjonatów programowania chcących poznać najnowsze trendy w branży i wymieniać się doświadczeniami – w dniach 1-2 września 2022 r. odbywa się DevConf, jedna z największych konferencji programistycznych w Polsce, a jej głównym sponsorem została ABB.

„Sweater up, developers!” – tak na bilbordach ze stereotypowym „swetrem informatyka” nawoływali organizatorzy tegorocznej konferencji DevConf. Już samo hasło imprezy pokazuje, że to, czego mogą się spodziewać uczestnicy, to na pewno atmosfera kreatywności i budowanie społeczności. Wybór lokalizacji również padł na miejsce o właśnie takim klimacie – na Łódź, miasto zbudowane na dialogu czterech kultur, które współpracę ma w swoim DNA i od lat stawia na wspieranie przemysłów kreatywnych, w tym branży programistycznej.

fot. Urszula Czapla, arch. ABB
fot. Urszula Czapla, arch. ABB

Tegoroczna konferencja DevConf to cały dzień warsztatów i dwa dni wystąpień poruszających szeroki wachlarz tematów – od języków programowania i tworzenia wirtualnych showroomów, po budowanie firmy programistycznej od podstaw i efektywność w pracy. Pierwszy dzień konferencji, wraz z organizatorami i wiceprezydentem Łodzi, Adamem Pustelnikiem, otworzyła ABB.

– ABB to nie tylko rozwiązania dla przemysłu i energetyki, ale także silny zespół software’owy o krakowskich i łódzkich korzeniach. Od lat naszym credo jest dzielenie się wiedzą ponad podziałami i angażowanie się w nasze otoczenie, więc na tym wydarzeniu nie mogło nas zabraknąć – mówi Przemysław Zakrzewski, dyrektor Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB w Krakowie. – To konferencja poświęcona całemu spektrum specjalizacji, języków i podejść do budowania rozwiązań software’owych, a jej klimat sprzyja wymianie różnorodnych doświadczeń, nauce od siebie nawzajem i budowaniu społeczności. To spójne ze sposobem, w jaki działamy w ABB.

W ramach DevConf ABB zaangażowała się w prowadzenie warsztatów dla licealistów, które mają przybliżyć młodym ludziom z miejscowości ościennych potencjał ścieżek kariery w branży programistycznej i możliwości, jakie oferuje w tym zakresie edukacja na Politechnice Łódzkiej.

  • fot. Urszula Czapla, arch. ABB
  • fot. Urszula Czapla, arch. ABB
  • fot. Urszula Czapla, arch. ABB
  • fot. Urszula Czapla, arch. ABB

Na stoisku ABB eksperci firmy prezentują także model technologii dla inteligentnego miasta – m.in. ABB Ability Energy and Asset Manager, będący nowoczesnym rozwiązaniem chmurowym integrującym zarządzanie zużyciem energii i mediów oraz inne produkty, które cyfryzują świat, napędzając jego zrównoważony rozwój. – Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w codzienności każdego z nas pełni odpowiedni software. Oprogramowanie jest wszędzie, a nasze codzienne życie obraca się wokół produktów, które nie mogłyby działać bez kodu. Cyfryzacja pomaga m.in. dążyć do zrównoważonej przyszłości – odpowiednio zarządzać energią i operacjami przemysłowymi, a kilka takich rozwiązań pokazujemy na naszym stoisku – mówi Przemysław Zakrzewski.

Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB od lat angażuje się w rozpowszechnianie wiedzy na konferencjach IT oraz propagowanie nauk ścisłych wśród młodych ludzi. To zespoły naukowców, inżynierów i programistów, którzy wyznaczają kierunki rozwoju nowych technologii na świecie i starają się w pełni wykorzystać potencjał rozwiązań cyfrowych, jednocześnie ograniczając negatywny wpływ przemysłu na środowisko.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp