ABB rozšíri svoju výrobu robotov v USA

ABB rozšíri svoju výrobu robotov v USA

Investíciou vo výške 20 miliónov USD expanduje výroba priemyselných robotov v už fungujúcom závode v Auburn Hills a posilní vedúce postavenie ABB v USA.

Spoločnosť ABB očakáva dokončenie projektu v novembri 2023, čo následne vytvorí 72 vysokokvalifikovaných nových pracovných miest.

„Naša investícia je významným krokom k zabezpečeniu vedúceho postavenia robotiky ABB na globálnom trhu, ako aj vo vývoji a výrobe špičkových robotických riešení v samotných USA,“ povedal riaditeľ divízie robotiky a automatizácie ABB Sami Atiya. „Pociťujeme zrýchľovanie globálneho trendu nedostatku pracovnej sily, neistoty, návratu výroby do alebo aspoň bližšie k domovským krajinám a tiež snahu o udržateľnejšie fungovanie. Čoraz viac podnikov sa obracia na automatizáciu, aby získali vyššiu odolnosť a zároveň zlepšili svoju efektivitu a flexibilitu. Rozšírenie našej prevádzky nám pomôže lepšie uchopiť tieto trendy predovšetkým v USA a celej Amerike a našim zákazníkom poskytne prístup k inovatívnym automatizovaným riešeniam.

center

K 14 miliardám USD, ktoré ABB už investovala v USA od roku 2010, bude najnovšia investícia do sídla a výrobného závodu robotiky v Auburn Hills veľkým prínosom pre zákazníkov, najmä tých v rastúcich sektoroch vrátane elektrických vozidiel, zdravotníctva, balenia a logistiky. Rozšírením, ktoré má výrazne zvýšiť výrobnú kapacitu továrne, reaguje na zvýšený dopyt po automatizácii zo strany 70 percent amerických podnikov, ktoré chcú priblížiť výrobu k domovu, ako odhalil prieskum robotiky ABB medzi 1 610 vedúcimi pracovníkmi v USA a Európe v júni 2022.

Robotika ABB sa presťahovala do vtedy novej budovy v Auburn Hills v roku 1993 a v roku 2015 tu otvorila výrobný závod, čím sa stala prvou globálnou spoločnosťou zaoberajúcou sa priemyselnou robotikou, ktorá sa plne zaviazala k produkcii robotiky v Severnej Amerike. Rozšírenie a zvýšené využívanie automatizácie v továrni vytvorí nové pracovné miesta a zároveň podporí centrálu ABB pre aplikácie robotizovaného balenia a logistiky v Atlante a tiež centrum robotiky pre oblasť zdravotníctva v Texas Medical Center v Houstone. ABB už teraz zamestnáva v Auburn Hills približne 350 pracovníkov. Celkovo ABB zamestnáva v USA viac ako 20 000 ľudí vo viac ako 40 pobočkách.

„Rozšírenie výroby bude zahŕňať najpokročilejšiu dostupnú technológiu s priemyselnými robotmi s podporou umelej inteligencie a digitálnych výrobných systémov,“ povedal riaditeľ divízie robotiky ABB v Spojených štátoch John Bubnikovich. „Takmer každý aspekt výroby bude vylepšený. Aj týmto chceme prilákať, udržať si a vychovať nové talenty v oblasti automatizácie, aby sme si udržali vedúce postavenie globálneho lídra v oblasti automatizácie.“

Táto investícia umožní implementáciu najnovších digitálnych a automatizačných technológií na výrobu robotov novej generácie, zefektívnenie procesu dodania a skrátenie dodacích lehôt. Takmer 90 percent robotov dodaných zákazníkom v USA, Kanade, Mexiku a Južnej Amerike sa bude čoskoro vyrábať v Auburn Hills. Závod bude využívať flexibilné modulárne výrobné bunky, ktoré sú digitálne prepojené a zosieťované a obsluhované inteligentnými autonómnymi mobilnými robotmi. Robotické systémy poháňané umelou inteligenciou prevezmú úlohy, ako je skrutkovanie, montáž a manipulácia s materiálom, čím odbremenia ľudí od týchto úloh a umožnia im vykonávať plnohodnotnejšiu prácu.

ABB je technologickým lídrom v oblasti elektrifikácie a automatizácie, čím prispieva k udržateľnejšej a efektívnejšej budúcnosti. Riešenia spoločnosti spájajú inžinierske know-how a softvér na optimalizáciu spôsobu, akým sa veci vyrábajú, presúvajú, poháňajú a prevádzkujú. Približne 105 000 zamestnancov ABB stavia na viac ako 130 rokoch skúseností firmy na trhu a je odhodlaných podporovať inovácie, ktoré urýchľujú priemyselnú transformáciu.

Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp