Spoločnosť ABB E-mobility dodala svoju milióntu nabíjaciu stanicu pre elektroautá

Spoločnosť ABB E-mobility dodala svoju milióntu nabíjaciu stanicu pre elektroautá

ABB E-mobility oznámila, že tento rok dodala svoju milióntu nabíjačku pre elektrické vozidlá, čo je jej najnovším dosiahnutým cieľom v misii pomôcť vytvárať budúcnosť bez emisií prostredníctvom inteligentných a spoľahlivých riešení nabíjania elektromobilov.

Spoločnosť je aktívna na viac ako 85 trhoch. V roku 2022 spustila prevádzku svojho nového výrobného závodu na ploche 16 000 m2 v talianskom Valdarne, do ktorého investovala 30 miliónov USD. Tým sa jej výrobná kapacita za posledné dva roky zdvojnásobila.

Špičkový výrobný závod nastavil nový štandard pre tento sektor, pretože vďaka siedmim výrobným linkám vyrába každých 20 minút jednu jednosmernú rýchlonabíjačku a umožňuje spoločnosti pokračovať vo výnimočnom raste, ktorý zaznamenala v posledných rokoch. Okrem závodu vo Valdarne pokračuje ABB E-mobility vo svojej expanzii na celom svete. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť oznámila spustenie výroby v ďalšom novom výrobnom závode, tentokrát v Spojených štátoch amerických, kde bude ročne vyrábať až 10 000 nabíjačiek pre verejné nabíjanie, školské autobusy a vozové parky. V roku 2022 sa tiež výrazne zvýšil podiel ABB E-mobility v hlavnom čínskom poskytovateľovi nabíjacích riešení pre elektromobily - Chargedot.

center

„Od vyrobenia prvej nabíjačky s výkonom 50 kW v EÚ v roku 2010 až po uvedenie nabíjacej stanice Terra 360, ktorá je schopná poskytnúť elektrickému vozidlu dojazd 100 km za menej ako tri minúty, sa ABB E-mobility už dlho snaží vyvíjať inovačné technológie vedúce k budúcnosti mobility bez emisií,” povedal generálny riaditeľ ABB E-mobility Frank Mühlon. „Neustále investujeme do výskumu a vývoja, aby sme prostredie e-mobility ďalej zlepšovali. Chcel by som sa poďakovať našim zákazníkom na celom svete za ich odhodlanú spoluprácu, vďaka ktorej sme mohli dosiahnuť tento ´miliónty míľnik´nabíjania. Teším sa na milióny, ktoré ešte prídu a na čistejší a zelenší svet, ktorý pomôžu vytvoriť.“

O spoločnosti ABB

ABB je technologickým lídrom v oblasti elektrifikácie a automatizácie, ktoré umožnia udržateľnejšiu a efektívnejšiu budúcnosť. Riešenia spoločnosti spájajú inžinierske know-how a softvér na optimalizáciu spôsobu, akým sa veci vyrábajú, presúvajú, poháňajú a prevádzkujú. Približne 105 000 zamestnancov ABB stavia na viac ako 130 rokoch skúseností firmy na trhu a je odhodlaných podporovať inovácie, ktoré urýchľujú priemyselnú transformáciu.

www.abb.sk

https://e-mobility.abb.com/

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp