ABB a Formula E prichádzajú s novým ocenením

ABB a Formula E prichádzajú s novým ocenením

ABB a Formula E predstavili nové ocenenie pre jazdca, ktorý obsadí najviac pozícií počas E-Prix pod názvom The ABB Driver of Progress Award.

Schopnosť prebojovať sa poľom jazdcov na majstrovstvách elektrických formúl ABB FIA Formula E vyžaduje starostlivú rovnováhu medzi rýchlosťou, zvažovaním predbiehania a energetickým manažmentom, aby bol jazdec schopný získať viac bodov bez nadmernej spotreby energie. Jazdec, ktorý najlepšie využije tieto zručnosti a získa najviac umiestnení počas pretekov, bude ocenený titulom ABB Driver of Progress. Jazdci si svoju stratégiu pre získanie bodov do ocenenia môžu vyskúšať už tento víkend, kedy sa šampionát vracia do Monte Carla. Okruh s 19 zákrutami a dĺžkou 3,3 km so strmými kopcami a vysokorýchlostnými úsekmi otestuje ich schopnosti.

„Sme radi, že môžeme uviesť toto nové ocenenie pred víkendovou E-Prix v Monaku," hovorí Daniela Lužanin zodpovedná za partnerstvo v projekte ABB Formula E. „Sme odhodlaní posúvať hranice technológií a smerovať k udržateľnému pokroku aj mimo túto trať. Preto sa nám páči myšlienka, že ako globálny technologický líder odmeníme jazdcov, ktorí dosiahli najväčší progres."

„Postup v poli jazdcov nie je vo Formule E ľahká úloha,“ dodáva spoluzakladateľ a riaditeľ šampionátu Formula E Alberto Longo. „Ocenenie ABB Driver of Progress Award ocení jazdcov, ktorí sa svojej jazdy vedia chopiť inteligentne, efektívne a dynamicky zároveň.“

Formula E v Monaku a čo ďalej...

V rámci celkového úsilia o udržateľnosť bol do vozového parku na Azúrovom pobreží integrovaný veľký počet elektrických autobusov. Na podporu tohto projektu elektrifikácie dodala ABB približne 150 nabíjačiek Terra DC určených na nočné nabíjanie v depe a nainštalovala tiež 15 pantografov na autobusové terminály, ktoré umožňujú rýchle nabíjanie za 5 až 6 minút. Toto inovatívne riešenie nielenže znižuje potrebu objemnejšách batérií v autobuse, ale tým tiež zvyšuje jeho kapacitu pre cestujúcich.

center

Po pretekoch v Monaku sa séria presunie na dvojdňový závod 3. a 4. júna do indonézskej Jakarty. Kalendár sezóny 9 zahŕňa dokopy 16 závodov v 11 svetových metropolách.

ABB je technologickým lídrom v oblasti elektrifikácie a automatizácie, čím prispieva k udržateľnejšej a efektívnejšej budúcnosti. Riešenia spoločnosti spájajú inžinierske know-how a softvér na optimalizáciu spôsobu, akým sa veci vyrábajú, presúvajú, poháňajú a prevádzkujú. Približne 105 000 zamestnancov ABB stavia na viac ako 130 rokoch skúseností firmy na trhu a je odhodlaných podporovať inovácie, ktoré urýchľujú priemyselnú transformáciu.

Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp