ABB predstavuje inovatívny mobilný robot s Visual SLAM AI-technológiou a balíkom AMR Studio® Suite

ABB predstavuje inovatívny mobilný robot s Visual SLAM AI-technológiou a balíkom AMR Studio® Suite

  • Vozíkový robot AMR T702 od spoločnosti ABB, vybavený technológiou Visual SLAM, ponúka zvýšenú rýchlosť, presnosť a autonómiu pri navigácii a logistike.
  • Integrácia so softvérom AMR Studio od spoločnosti ABB umožňuje novým používateľom jednoducho konfigurovať trasy a úlohy AMR.
  • Intuitívny Visual SLAM a užívateľsky príjemný AMR Studio môžu spoločne skrátiť čas uvedenia do prevádzky až o 20 percent.

Oddelenie robotiky spoločnosti ABB oznámilo prvý autonómny mobilný robot Flexley Tug T702 vybavený navigačnou technológiou Visual SLAM založenou na umelej inteligencii a novým softvérom AMR Studio, ktorý umožňuje prvým používateľom robota jednoducho naprogramovať a prevádzkovať celý vozový park mobilných robotov. Nové možnosti zjednodušujú konfiguráciu a môžu skrátiť čas uvedenia do prevádzky až o 20 percent, čím pripravujú pôdu pre pracoviská, kde inteligentné roboty pracujú autonómne v podmienkach kritického nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily.

"Som rád, že po januárovej akvizícii spoločnosti Sevensense ponúkame náš prvý AMR s technológiou Visual SLAM založenou na umelej inteligencii a softvérom AMR Studio. Vďaka tejto kombinácii v našich mobilných robotoch ponúkame bezkonkurenčnú flexibilitu a škálovateľnosť intralogistiky pre zákazníkov ABB v prostredí, ktoré sa posúva od lineárnej výroby k dynamickým výrobným sieťam," povedal Marc Segura, prezident Robotiky ABB. "AMR T702 sa dokonale hodí pre širokú škálu priemyselných odvetví, ako je automobilový priemysel, sektor spotrebného tovaru alebo logistika, najmä vo veľkých skladoch a realizačných centrách, kde sa ich prostredie môže neustále meniť."

Najnovšie oznámenie prichádza po januárovej akvizícii švajčiarskeho start-upu Sevensense, keďže ABB pokračuje v rozširovaní svojho portfólia, aby uspokojila rastúci trh s mobilnými robotmi, ktorý by mal do roku 2026 rásť rýchlosťou 20 % CAGR z 5,5 miliardy USD na 9,5 miliardy USD.1

Technológia Visual SLAM, ktorá kombinuje umelú inteligenciu a 3D videnie, umožňuje robotom AMR prijímať inteligentné rozhodnutia a rozlišovať medzi pevnými a mobilnými objektmi v dynamickom prostredí. Pomocou vizuálnej simultánnej lokalizácie a mapovania (Visual SLAM) môžu roboty vytvoriť mapu, ktorá sa používa na samostatnú prevádzku, čo skracuje čas uvedenia do prevádzky z týždňov na dni a umožňuje plne autonómnu prevádzku vo veľmi zložitých, dynamických prostrediach spolu s ľuďmi. Mapy sa neustále aktualizujú a zdieľajú v rámci celého vozového parku, čo ponúka okamžitú škálovateľnosť bez prerušenia prevádzky a väčšiu flexibilitu v porovnaní s inými navigačnými technológiami.

Nové možnosti, ktoré ponúka Visual SLAM, sú ďalej rozšírené uvedením softvéru AMR Studio® spoločnosti ABB, ktorý umožňuje neskúseným používateľom jednoducho vytvárať a konfigurovať trasy a úlohy AMR bez potreby znalosti programovania. AMR Studio® zefektívňuje proces nastavenia celého parku AMR od začiatku až do konca, pričom vedie používateľov potrebnými krokmi od mapovania prostredia až po generovanie úloh a konfiguráciu systému.

Keď je vozový park spustený, softvér AMR Studio® Fleet Manager dáva používateľom plnú kontrolu nad tým, čo sa deje na pracovisku. Inteligentné prideľovanie úloh využíva výkonné algoritmy na zabezpečenie efektívnej distribúcie zadaní, zatiaľ čo vizualizácia a monitorovanie údajov v reálnom čase poskytuje kompletnú sledovateľnosť.

Flexibilné, užívateľsky príjemné rozhranie softvéru tiež uľahčuje škálovateľnosť vozových parkov AMR tým, že používatelia majú priamu kontrolu nad úpravami systému a pridávaním nových trás.

Spoločnosť ABB bude naďalej rozširovať svoje portfólio AMR o navigačnú technológiu Visual SLAM a AMR Studio®. ABB predstaví model T702 vybavený systémom Visual SLAM a AMR Studio na veľtrhu LogiMAT v nemeckom Stuttgarte od 19. do 21. marca v hale 6, stánok D31. Viac informácií vrátane bezplatnej vstupenky a registrácie na prehliadku stánku nájdete na adrese: ABB Logimat.

1 ABB analysis

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp