Prieskum ABB odhalil potrebu automatizácie v globálnom dodávateľskom reťazci automobilového priemyslu

Prieskum ABB odhalil potrebu automatizácie v globálnom dodávateľskom reťazci automobilového priemyslu

- Globálny prieskum ABB Automotive Manufacturing Outlook potvrdzuje, že automatizácia a robotika sú pre budúcnosť odvetvia kľúčové

- Noví výrobcovia originálneho vybavenia (OEM) a startupy vedú, zatiaľ čo dodávatelia zaostávajú

- Vďaka flexibilným a inteligentným riešeniam ABB je automatizácia životaschopná pre spoločnosti všetkých veľkostí

Nový globálny prieskum, ktorý si objednala spoločnosť ABB Robotics a uskutočnila spoločnosť Automotive Manufacturing Solutions (AMS), dospel k záveru, že hoci sa automatizácia považuje za kľúčovú pre budúcnosť automobilového priemyslu, mnohé spoločnosti v dodávateľskom reťazci ešte nevyužili výhody, ktoré ponúka robotika a digitalizácia.

Takmer všetci respondenti (97 %) sa domnievajú, že automatizácia a robotizácia zmenia automobilový priemysel v nasledujúcich piatich rokoch, pričom podobný počet respondentov (96 %) predpovedá, že softvér, digitalizácia a správa údajov budú rovnako významné. Pri otázke o tempe investícií sa väčšina respondentov domnievala, že noví výrobcovia OEM a startupy majú značný náskok a investujú buď "veľmi dobre" (38 %), alebo "celkom dobre" (28 %), nasledovaní staršími výrobcami OEM, o ktorých si 31 % myslelo, že automatizáciu prijímajú "veľmi dobre". Iba 7 % sa však domnievalo, že dodávatelia úrovne 2 realizujú potrebné investície, pričom dodávatelia úrovne 3 sú ešte viac pozadu s iba 3 %.

"Automatizácia bola tradične považovaná za doménu len tých najväčších výrobcov," povedal Joerg Reger, výkonný riaditeľ divízie ABB Robotics Automotive Business Line. "V skutočnosti však komplexné portfólio spoločnosti ABB, ktoré zahŕňa všetko od kolaboratívnych robotov (kobotov), veľkých priemyselných robotov a autonómnych mobilných robotov s umelou inteligenciou, ktoré sú poháňané špičkovými softvérovými riešeniami, dokáže riešiť výzvy, akým čelia aj tí najmenší výrobcovia. Vďaka automatizácii môžu byť menšie spoločnosti odolnejšie, flexibilnejšie a efektívnejšie."

Napríklad dvojramenné koboty YuMi® spoločnosti ABB nedávno pomohli japonskej spoločnosti SUS Corporation, dodávateľovi hliníkových odliatkov, skrátiť čas montáže a zvýšiť produktivitu o 20 %. Zavedenie tejto veľmi potrebnej flexibility umožňuje spoločnosti reagovať na výkyvy v dopyte, pričom návratnosť investície sa očakáva do dvoch rokov.

Daniel Harrison, analytik pre automobilový priemysel zo spoločnosti Automotive Manufacturing Solutions (AMS), povedal: "Zatiaľ čo noví aj etablovaní výrobcovia realizujú kľúčové investície, základný dodávateľský reťazec, ktorý ich podporuje, sa nepohybuje tak rýchlo. To sa môže ukázať ako problematické z hľadiska nákladov a tiež rýchlosti dodávania nových a čoraz zložitejších komponentov pre elektrické vozidlá a automobily pripojené na internet. Cenovo dostupná a praktická automatizácia a robotika musia byť k dispozícii celému priemyslu."

V prieskume ABB sa zisťovali názory na celý rad tém od komplexného mixu takmer 400 odborníkov z radov výrobcov a dodávateľov vozidiel na všetkých úrovniach riadenia a inžinierstva, ako aj od ďalších kľúčových odborníkov z celého automobilového sveta.

Ďalšie zistenia z prieskumu ABB AMS Automotive Manufacturing Outlook Survey nájdete tu: Link

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) ABB je technologický líder v oblasti elektrifikácie a automatizácie, ktorý umožňuje udržateľnejšiu budúcnosť s efektívnejším využívaním zdrojov. Riešenia spoločnosti spájajú technické know-how a softvér s cieľom optimalizovať spôsob výroby, pohybu, napájania a prevádzky vecí. Na základe viac ako 130-ročnej excelentnosti sa ~105 000 zamestnancov spoločnosti ABB venuje inováciám, ktoré urýchľujú priemyselnú transformáciu.

Robotika a diskrétna automatizácia ABB ako jeden z popredných svetových dodávateľov robotiky a automatizácie strojov je jedinou spoločnosťou s komplexným a integrovaným portfóliom zahŕňajúcim roboty, autonómne mobilné roboty a riešenia automatizácie strojov, ktoré sú navrhnuté a riadené naším softvérom vytvárajúcim hodnoty. Pomáhame spoločnostiam všetkých veľkostí a odvetví – od automobilového priemyslu až po elektroniku a logistiku – stať sa odolnejšími, flexibilnejšími a efektívnejšími. Robotika a diskrétna automatizácia ABB podporuje zákazníkov pri prechode na prepojenú a spolupracujúcu továreň budúcnosti. Táto obchodná oblasť zamestnáva približne 11 000 ľudí na viac ako 100 miestach v približne 53 krajinách. go.abb/robotics

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp