ABB investuje do spoločnosti Ndustrial pre urýchlenie dekarbonizácie prostredníctvom AI-technológií energetického manažmentu

ABB investuje do spoločnosti Ndustrial pre urýchlenie dekarbonizácie prostredníctvom AI-technológií energetického manažmentu

  • Startup Ndustrial v oblasti čistých technológií rozšíri digitálne a udržateľné portfólio ABB o riešenia energetickej optimalizácie, ktoré zohľadňujú kompletné výrobné procesy
  • Investície dopĺňajú ponuku služieb ABB o prediktívne riešenia energetického manažmentu poháňané umelou inteligenciou, ktoré znižujú energetickú a uhlíkovú náročnosť a umožňujú udržateľnejšiu prevádzku
  • Spolu s nedávnou investíciou do GridBeyond transakcia ďalej posilní inovačný ekosystém ABB Electrification

ABB dnes oznámila menšinovú investíciu do Ndustrial, amerického startupu v oblasti čistých technológií, ktorý vyvinul špičkovú platformu pre správu energie poháňanú umelou inteligenciou. Táto inovatívna technológia umožňuje inteligentnejšie rozhodnutia o energii zohľadňujúce výrobu v reálnom čase, čo pomáha zákazníkom znižovať prevádzkové náklady, optimalizovať spotrebu energie a urýchľovať dekarbonizáciu. Investícia sa uskutočnila prostredníctvom ABB Ventures. Finančné podrobnosti neboli zverejnené.

Transakcia nasleduje po tom, ako ABB v apríli 2024 prevzala menšinový podiel v spoločnosti GridBeyond – startupe poskytujúcom riešenia energetického manažmentu založené na umelej inteligencii a dátovej vede, ktoré zákazníkom umožnia optimalizovať distribuované zdroje energie a priemyselné zaťaženie.

Ndustrial pomáha spoločnostiam merať a znižovať ich energetickú náročnosť – energiu potrebnú pre vopred definovanú jednotku výstupu alebo činnosti. Integráciou viacerých a často rôznorodých zdrojov údajov, ako je počasie, trhové sadzby, výkonnosť zariadení, výstupy priemyselných procesov a ďalšie, môžu spoločnosti analyzovať, optimalizovať a predpovedať svoju spotrebu energie a náklady na jednotku výroby. To umožňuje rozhodovanie v reálnom čase, ako aj použiteľné prehľady a automatizované riadenie špecifické pre optimalizované odvetvie, zariadenie alebo výrobnú linku.

"Podpora udržateľnosti a vedenie zákazníkov k dosiahnutiu čistých nulových emisií uhlíka je jadrom toho, čo robíme," povedal Stuart Thompson, prezident ABB Electrification Service. "Prostredníctvom našich poradenských služieb budujeme ekosystém inovatívnych, svižných partnerov na spoločný vývoj pokroku v oblasti digitálnych riešení, ktoré dopĺňajú naše portfólio a zvyšujú dostupnosť, odolnosť, bezpečnosť a udržateľnosť energie pre zákazníkov.

"Toto partnerstvo so spoločnosťou Ndustrial znamená, že môžeme urýchliť dekarbonizáciu pre našich zákazníkov využitím predpovedí založených na umelej inteligencii na prijímanie rozhodnutí v reálnom čase, aby mohli optimalizovať výrobu, šetriť energiu a znižovať náklady a emisie."

Spoločnosť Ndustrial, ktorá bola dvakrát zaradená medzi 100 najlepších svetových startupov v oblasti energetiky a klimatických technológií v rámci Start Up Energy Transition (podporovaná Nemeckou energetickou agentúrou v spolupráci so Svetovou energetickou radou), svojou víziou dopĺňa snahu spoločnosti ABB umožniť energetickú transformáciu a dekarbonizáciu priemyslu. Spoločnosť má približne 40 zamestnancov.

Spoluzakladateľ a technologický riaditeľ spoločnosti Ndustrial John Crawford povedal: "Vo svete, ktorý sa zaoberá umelou inteligenciou, ktorá často prináša hmlisté výhody, Ndustrial vyniká našimi desaťročnými skúsenosťami s kvantifikáciou pôsobivých výnosov z optimalizácie strojového učenia. Náš tím priemyselných inžinierov a vývojárov softvéru vytvoril nový druh systému energetického manažmentu pre priemyselné prevádzky a s odbornými znalosťami ABB a globálnym dosahom budeme môcť mať skutočný vplyv na urýchlenie globálneho energetického prechodu. Všetci sme nesmierne nadšení, keď vidíme, ako ďaleko a ako rýchlo môžeme ísť."

K dnešnému dňu spoločnosť Ndustrial pomohla spoločnostiam vyhnúť sa nákladom na energiu vo výške viac ako 100 miliónov dolárov v priebehu 10 rokov. Spoločnosť Lineage, globálny líder v chladiarenských skladoch, zaznamenala v priebehu siedmich rokov 30-percentné zníženie nákladov na energiu a energetickej náročnosti, čo zodpovedá napájaniu 250 000 domácností ročne.

Mads Moeller, riaditeľ ABB Electrification Ventures, povedal: "Výsledky spoločnosti Ndustrial, technologická platforma a skúsený tím ich robia výnimočnými. Naša investícia odráža záväzok ABB voči inovatívnym spoločnostiam, ktoré podporujú priemyselnú elektrifikáciu a úspory energie pre zákazníkov."

ABB je technologickým lídrom v oblasti elektrifikácie a automatizácie, čo umožňuje udržateľnejšiu budúcnosť efektívne využívajúcu zdroje. Riešenia spoločnosti spájajú inžinierske know-how a softvér s cieľom optimalizovať spôsob, akým sa veci vyrábajú, presúvajú, napájajú a prevádzkujú. Stavajúc na viac ako 140 rokoch excelentnosti, viac ako 105 000 zamestnancov ABB je odhodlaných podporovať inovácie, ktoré urýchľujú priemyselnú transformáciu. www.abb.com

ABB Ventures je jednotkou rizikového kapitálu ABB. Od roku 2021 tím ABB Electrification Ventures investoval do 12 spoločností podporujúcich obchodnú oblasť ABB Electrification. Je súčasťou podnikateľského investičného rámca ABB Ventures, ktorý sa venuje objavovaniu prelomových technologických spoločností, ktoré sú v súlade s víziou ABB o priemyselnej elektrifikácii a automatizácii. Od roku 2009 ABB Ventures investovala viac ako 400 miliónov dolárov do startupov v rôznych odvetviach, vrátane priemyselného internetu vecí, AI/strojového učenia, robotiky, energetickej transformácie, kybernetickej bezpečnosti, elektrickej mobility, inteligentných budov a distribuovanej energie. Ďalšie informácie nájdete na stránke www.abb.com/ventures.

Ndustrial existuje s cieľom urýchliť optimalizáciu energetickej náročnosti v priemyselných zariadeniach a pomohla vyhnúť sa výdavkom na energiu vo výške viac ako 100 miliónov dolárov. Ich prístup zameraný na výrobu pomáha klientom nájsť – a automatizovať – príležitosti na úsporu energie, ktoré majú pre nich zmysel. Ich platforma pre energetickú náročnosť integruje viac ako 60 rôznych systémov do jedného pohľadu, aby umožnila inteligentnejšie rozhodnutia o energii v reálnom čase. Spoločnosť Ndustrial bola vymenovaná za jeden zo 100 najlepších svetových startupov v oblasti energetických a klimatických technológií za ich prácu na znižovaní energetickej náročnosti, znižovaní nákladov a zvyšovaní udržateľných operácií vo vnútri stien každého priemyselného zariadenia. Viac informácií nájdete na ndustrial.io.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp