ABB Robotics spúšťa globálnu startupovú výzvu na urýchlenie inovácií v robotike a umelej inteligencii

ABB Robotics spúšťa globálnu startupovú výzvu na urýchlenie inovácií v robotike a umelej inteligencii

• Startupy a scaleupy na predkladanie nápadov v oblasti programovania v prirodzenom jazyku, učenia sa zručností a autonómneho rozhodovania

• Víťazi získajú prístup ku globálnej sieti ABB, špičkovým technológiám a dlhodobým partnerským príležitostiam

• ABB Robotics podporuje inovácie a spoluprácu a stavia na úspechu predchádzajúcich startupových výziev

ABB dnes oznámila spustenie svojej globálnej súťaže Robotics AI Startup Challenge 2024, ktorej cieľom je urýchliť vývoj riešení umelej inteligencie (AI) v robotike. Táto výzva je súčasťou inovačného ekosystému ABB, pričom predchádzajúca výzva vyústila do akvizície spoločnosti Sevensense v januári 2024, švajčiarskeho startupu a popredného poskytovateľa navigačnej technológie 3D videnia pre autonómne mobilné roboty (AMR) s podporou umelej inteligencie. Najnovšia výzva ABB Robotics podporí inovácie a spoluprácu medzi ABB a priekopníckymi startupmi a scaleupmi po celom svete.

"Inovácie sú srdcom ABB od založenia nášho podnikania v oblasti robotiky pred 50 rokmi a uvedomujeme si obrovský potenciál startupov a scaleupov pri riadení technologického pokroku," povedal Marc Segura, prezident ABB Robotics. "ABB Robotics AI Startup Challenge je pre nás príležitosťou spolupracovať s najkreatívnejšími a najprogresívnejšími mysľami v tejto oblasti, pretože spolupracujeme na formovaní budúcnosti robotiky a automatizácie."

Spolupráca s najbystrejšími mozgami v oblasti umelej inteligencie a robotiky

ABB Robotics AI Startup Challenge vyzýva účastníkov, aby predložili prelomové nápady a riešenia v troch kľúčových oblastiach: programovanie v prirodzenom jazyku, učenie sa zručností a autonómne rozhodovanie. Využitím sily umelej inteligencie ABB vyvíja roboty novej generácie, ktoré sú intuitívnejšie, prispôsobivejšie, ľahko použiteľné a efektívnejšie, transformujú priemyselné odvetvia tak, aby sa spoločnosti stali odolnejšími a pracovali obohacujúcejšie pre zamestnancov.

Účastníci výzvy budú mať príležitosť úzko spolupracovať so svetovými inžiniermi ABB, získať prístup k špičkovým robotickým technológiám a využiť globálnu sieť zákazníkov a partnerov spoločnosti. Víťazný tím získa peňažnú odmenu vo výške 30 000 USD a príležitosť nadviazať dlhodobé partnerstvo s ABB a preskúmať spoločné stratégie vstupu na trh a investičné príležitosti.

ABB Robotics AI Startup Challenge je teraz otvorená pre prihlášky. Startupy a scaleupy s odbornými znalosťami v oblasti umelej inteligencie a robotiky sa vyzývajú, aby predložili svoje návrhy do 12. júna 2024. Viac informácií o výzve vrátane kritérií oprávnenosti a spôsobu podania prihlášky nájdete na webovej stránke.

Robotics AI Startup Challenge je súčasťou širšieho inovačného ekosystému ABB, ktorý je poháňaný spoluprácou a transformačným potenciálom vznikajúcich technológií. Prostredníctvom iniciatív zameraných na identifikáciu, podporu a rozšírenie sľubných startupov vo všetkých odvetviach ABB spolupracuje s priekopníckymi podnikmi na urýchlení inovácií. Tieto spoločné snahy prinášajú na trh nové riešenia a napĺňajú poslanie ABB vytvárať udržateľnejšiu a produktívnejšiu budúcnosť.

ABB Robotics & Discrete Automation ako jeden z popredných svetových dodávateľov robotiky a automatizácie strojov je jedinou spoločnosťou s komplexným a integrovaným portfóliom zahŕňajúcim roboty, autonómne mobilné roboty a riešenia automatizácie strojov, navrhnuté a riadené naším softvérom vytvárajúcim hodnoty. Pomáhame spoločnostiam všetkých veľkostí a odvetví – od automobilového priemyslu po elektroniku a logistiku – stať sa odolnejšími, flexibilnejšími a efektívnejšími. ABB Robotics & Discrete Automation podporuje zákazníkov pri prechode na prepojenú a spolupracujúcu továreň budúcnosti. Obchodná oblasť zamestnáva približne 11 000 ľudí na viac ako 100 miestach v približne 53 krajinách. go.abb/robotika

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp