ABB uvádza na trh energeticky úsporný balík motorov a meničov pre elektrické autobusy

ABB uvádza na trh energeticky úsporný balík motorov a meničov pre elektrické autobusy

  • Motor a menič boli vyvinuté spoločne, čo znamená, že navzájom optimálne spolupracujú
  • Nový balík s prvým 3-úrovňovým meničom pre autobusy umožňuje dlhšiu životnosť a výrazné zvýšenie účinnosti až o 12% nižšími stratami motora pri typických jazdných cykloch v porovnaní s predchádzajúcimi 2-úrovňovými meničmi
  • Motor tiež ponúka vysoký krútiaci moment pre lepší dynamický výkon, ako aj tichšiu prevádzku pre zvýšenie pohodlia cestujúcich

Spoločnosť ABB oznámila spustenie nového balíka, pozostávajúceho z AMXE250 motora a meniča HES580, prispôsobeného pre elektrické autobusy. Nový pohon bol  navrhnutý tak, aby pracoval v harmónii pre efektívnejšie, spoľahlivejšie a ľahko dostupné riešenie pre priemysel. Táto kombinácia predstavuje významný skok vpred v čistejších a udržateľnejších možnostiach dopravy.

HES580, prvý 3-úrovňový menič na trhu elektrických autobusov, sa môže pochváliť vynikajúcou energetickou účinnosťou a výkonom. V porovnaní s bežnými 2-úrovňovými meničmi dosahuje HES580 podstatné zníženie harmonických strát motora až o 75 percent, čo výrazne minimalizuje odvod tepla a maximalizuje úsporu energie. Kľúčom k tomuto vynikajúcemu výkonu je inovatívna 3-úrovňová architektúra. Na rozdiel od 2-úrovňových meničov, ktoré prepínajú medzi dvoma úrovňami napätia (DC+ a DC-), HES580 zavádza tretí krok napätia – neutrál. Toto pridanie účinne znižuje krok napätia na polovicu počas každej spínacej operácie, čo vedie k zníženému zvlneniu prúdu a následne k nižším harmonickým stratám. V dôsledku toho motor AMXE250 pracuje so zvýšenou účinnosťou a poskytuje vyšší výkon v rôznych jazdných podmienkach.

Kompaktný synchrónny motor AMXE250
Kompaktný synchrónny motor AMXE250
center

Okrem toho HES580 vykazuje nielen o 12% menej strát motora pri typických jazdných cykloch v porovnaní s konvenčnými 2-úrovňovými meničmi, ale tiež výrazne prospieva motoru AMXE250 tým, že predlžuje jeho životnosť a zvyšuje jeho spoľahlivosť. Zmiernením harmonických účinkov a minimalizáciou namáhania vinutí motora ponúka táto pokročilá technológia trvalý výkon a dlhú životnosť celého elektrického hnacieho ústrojenstva.

Okrem toho AMXE250 vyniká ako kompaktný synchrónny motor s permanentnými magnetmi navrhnutý pre vysoko účinný pohon. Motor tiež ponúka vysoký krútiaci moment pre lepší dynamický výkon, ako aj tichšiu prevádzku pre zvýšenie pohodlia cestujúcich. HES580 a AMXE250 boli navrhnuté tak, aby ponúkali flexibilitu a možnosť ich umiestnenia vzdialenejšie od seba, čím umožňujú operátorom ďalšiu optimalizáciu priestoru. Vďaka jednoduchým možnostiam nastavenia parametrov, uvedenia do prevádzky a spustenia môže byť balík rýchlo nainštalovaný do vozidla.

David Segbers, globálny produktový manažér divízie ABB Traction, povedal: "Sme radi, že môžeme uviesť na trh prvý 3-úrovňový menič pre elektrické autobusy. Balík motor-menič bol navrhnutý tak, aby fungoval v dokonalej harmónii a prinesie významné zvýšenie energetickej účinnosti pre operátorov aj výrobcov OEM."

Fabiana Cavalcante, globálna riaditeľka ABB pre mobilné e-Power, povedala: "Elektrifikácia autobusov týmto spôsobom je kľúčovou súčasťou zavádzania udržateľnej a čistej verejnej dopravy, ktorá zlepšuje kvalitu života. Sme nadšení, že môžeme poskytovať nadčasové riešenia, ktoré pomôžu odvetviu splniť jeho ciele v oblasti udržateľnosti a výkonnosti."

ABB Motion, globálny líder v oblasti motorov a pohonov, je jadrom urýchlenia produktívnejšej a udržateľnejšej budúcnosti. Inovujeme a posúvame hranice technológií, aby sme prispeli k energeticky efektívnym, dekarbonizačným a recyklačným riešeniam pre zákazníkov, priemyselné odvetvia a spoločnosti. S našimi digitálnymi pohonmi, motormi a službami podporujeme našich zákazníkov a partnerov pri dosahovaní lepšieho výkonu, bezpečnosti a spoľahlivosti. Dodávame motorom poháňané riešenia pre širokú škálu aplikácií vo všetkých priemyselných segmentoch. Stavajúc na viac ako 140 rokoch odborných znalostí v oblasti elektrických pohonov, našich viac ako 22 000 zamestnancov v 100 krajinách sa každý deň učí a zlepšuje. go.abb/motion

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp