Riešenie robotickej automatizácie ABB štvornásobne zvyšuje kapacitu výrobnej linky EeStairs

Riešenie robotickej automatizácie ABB štvornásobne zvyšuje kapacitu výrobnej linky EeStairs

Nové riešenie holandského výrobcu EeStairs skracuje výrobný čas zo štyroch hodín na jednu pre svoj sortiment kompaktných točitých schodísk.

Súhrn


Výzva

Výrobca schodísk EeStairs potreboval automatizované riešenie na zvýšenie výrobnej kapacity pre svoj sortiment točitých schodísk 1m2™. Chcel tiež ponúknuť rôzne možnosti prispôsobenia bez toho, aby jeho operátori museli zakaždým preprogramovať roboty na úpravu dizajnu.

Riešenie

Systémový integrátor RobWelding dodal riešenie s použitím dvoch robotov IRB 4600 od ABB - jeden na manipuláciu s dielmi a druhý na ich zváranie. Súčasťou riešenia je aj systém na priame prevedenie zákazníckych špecifikácií na zodpovedajúce činnosti robota bez potreby manuálneho preprogramovania.


Aplikácia

Tieto dva roboty spoločne automaticky montujú kompaktné točité schodiská EeStairs 1m2™ na objednávku na základe rozmerov a ďalších špecifikácií, ktoré si zákazníci vyberú prostredníctvom online konfigurátora. Tým sa štvornásobne zvýšila výrobná kapacita radu 1m2™ a vysokokvalifikovaní zvárači spoločnosti EeStairs mohli pracovať na iných produktoch spoločnosti.

EeStairs je inovatívna holandská spoločnosť vyrábajúca vysoko kvalitné schody a balustrády vo svojej továrni v holandskom. Mnohé z jej výrobkov sú úplne na zákazku, ale štandardne ponúka aj niektoré dizajny. Patrí sem aj rad kompaktných točitých schodísk 1m2™, ktoré sa používajú najmä v domácnostiach. Hoci základná konštrukcia výrobkov 1m2™ je štandardná, zákazníci si môžu prispôsobiť rozmery každého schodiska tak, aby vyhovovali ich vlastnému priestoru, a to zadaním svojich preferencií online prostredníctvom konfiguračného nástroja.

Každé schodisko bolo predtým zmontované ručne. Jednému kvalifikovanému zváračovi to trvalo približne štyri hodiny, čo zodpovedá stavbe približne dvoch schodísk za deň. Zvárači pri montáži schodov pracovali vo výške až štyroch metrov, čo vyvolávalo obavy o bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci. Spoločnosť EeStairs chcela automatizovať výrobu, aby zvýšila kapacitu a uvoľnila svojich zváračov na prácu na iných projektoch s vyššou pridanou hodnotou.

Zvyšovanie produkcie pomocou robotov

Spoločnosť EeStairs požiadala spoločnosť RobWelding o pomoc pri navrhovaní riešenia. RobWelding je ocenený systémový integrátor, ktorý sa špecializuje na navrhovanie a dodávanie zváracích riešení pomocou robotov ABB. "Vybrali sme si spoločnosť RobWelding, pretože je to skvelý partner, ktorý prichádza so skvelými riešeniami," hovorí Martijn Cluistra, prevádzkový riaditeľ spoločnosti EeStairs.

Hoci je konštrukcia schodísk 1m2™ štandardizovaná, žiadne dve nie sú úplne rovnaké, čo sťažuje návrh efektívneho automatizovaného riešenia. Napríklad výška schodiska sa môže pohybovať od 2 do 3,2 m a každé rameno robota musí byť schopné pracovať v celom rozsahu pohybu 360o.

"Roboty nútia ľudí premýšľať o produktovej sérii, ale 1m2™ rozhodne nie je sériový produkt, pretože jeho rozmery sa neustále menia," povedal pán Cluistra. "Preto je výnimočné, že teraz môžeme vytvoriť tento produkt pomocou robotickej technológie."

Zákazníci konfigurujú svoje ideálne schodisko prostredníctvom webovej stránky spoločnosti, preto spoločnosť RobWelding navrhla konvertorový softvér, ktorý premení preferencie zákazníkov z online konfigurátora na virtuálny 3D model. Ten automaticky generuje všetky súradnice a kroky pre zváranie a zároveň riadi robotov prostredníctvom riadiaceho systému IRC5. Manipulačný robot preberá každý krok programu z konfigurátora a manipuluje s dielom, kým zvárací robot zvára.

Rozhodujúce je, že celý proces od špecifikácie až po výrobu prebieha bez potreby manuálneho preprogramovania.

Približne 95 percent tohto testovania sa uskutočnilo virtuálne pomocou CAD a softvérového nástroja na programovanie a simuláciu RobotStudio® od spoločnosti ABB. Vykonalo sa napríklad až 600 hodín štúdií dosiahnuteľnosti, pričom vo fáze uvedenia do prevádzky zostalo dokončiť len jemné doladenie.

Rozsiahle predchádzajúce skúsenosti spoločnosti RobWelding s prácou s robotmi ABB pomohli projektu EeStairs prebehnúť hladko. "Pri každej novej objednávke, ktorú RobWelding dostane, ABB skúma konfiguráciu, aby určila realizovateľnosť projektu. Spoločne hľadáme možné úpravy, aby sme zákazníkovi ponúkli najlepšie možné automatizačné riešenie," povedal Mindel van Gijzel, Channel Partner Specialist ABB Robotics.

Kompletný systém dostal názov "Lassie" a je plne funkčný od septembra 2023. "Lassie prekonáva očakávania," povedal pán Cluistra. "Očakávali sme, že to bude trochu zložitejšie, pretože nevyrába sériové produkty, ale ide to naozaj dobre."

Lassie je v súčasnosti v prevádzke tri dni v týždni, čo ponecháva dostatok priestoru na rozšírenie výroby v blízkej budúcnosti.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp