ABB vyhrala objednávku v hodnote 42 miliónov USD, bude dodávať technológie pre indické železnice

21. februára 2019 – Trakčné vybavenie od ABB zlepší výkonnosť železničného systému a posilní myšlienku udržateľnej dopravy v Indii.

Spoločnosť ABB vyhrala svoju najväčšiu objednávku na trakčné vybavenie v Indii v hodnote viac ako 42 miliónov USD na dodanie najmodernejších konvertorov pre elektrické lokomotívy od Diesel Locomotive Works (DLW) vo Váránasí. Konvertory budú vyrobené na mieru podľa požiadaviek indických železníc v jednej z najväčších výrobných fabrík ABB pre železničné aplikácie. Tá sa nachádza blízko mesta Bangalúr v južnej Indii.

Trakčné riešenia od ABB sa zakladajú na najnovších technológiách, ktoré cestujúcim prinesú spoľahlivejšie vlaky a udržateľnú dopravu prechodom z dízlových lokomotív na elektrické.

“Sme radi, že sa podieľame na elektrifikácii indických železničných tratí a navyše tým podporíme lokálnu výrobu,” uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. “Vďaka moderným technológiám vie India dosiahnuť rýchle zlepšenia a nasmerovať svoju ekonomiku pre éru digitalizácie.”

“Je pre nás cťou pracovať s firmou DLW a indickými železnicami na elektrifikácii vnútroštátnej železničnej siete v Indii – štvrtej najširšej železničnej siete na svete,” povedal riaditeľ ABB India Sanjeev Sharma. “Táto objednávka pomôže zlepšiť výkonnosť železničného systému, takže cestujúci sa dostanú do svojho cieľa načas a pohodlne.”

Indická vláda vlani schválila plán kompletne elektrifikovať indické železnice do roku 2022. V súčasnosti poháňa trakčné vybavenie od ABB viac ako 250 elektrických lokomotív prevádzkovaných indickými železnicami pre osobnú aj nákladnú dopravu. Viac ako 20 % elektrických rušňov v Indii s trojfázovým trakčným motorom je vybavených trakčnými konvertormi od ABB.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti elektrických sietí, produktov pre elektrifikáciu, priemyselnej automatizácie a robotiky a pohonov, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu, dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp