Nico Rosberg otvoril prvý závod ABB neutrálny voči životnému prostrediu

V máji otvorila spoločnosť ABB svoju vôbec prvú výrobnú prevádzku na svete, ktorá bude takpovediac neškodná voči životnému prostrediu.

Energiu si plánuje vyrábať sama z obnoviteľných zdrojov. ABB slávnostne otvorila tento projekt s názvom "Mission to Zero" v závode Busch-Jaeger v nemeckom meste Lüdenscheid v prítomnosti svetového šampióna Formule 1 Nica Rosberga.

Prevádzka v Lüdenscheide by mala každý rok ušetriť okolo 630 ton emisií CO2. To sa bude snažiť docieliť pomocou fotovoltaického systému na ploche 3 500 m2, ktorý pokrýva parkovisko pre autá výrobného závodu. Takáto plocha počas slnečných dní vďaka solárnym invertorom od ABB absolútne vyhovie a pokryje energetické požiadavky závodu.

Technologickým srdcom celého systému v Lüdenscheide je energetický riadiaci systém OPTIMAX od ABB Ability Energy Management Suite (EMS). Ten v sebe kombinuje aj ďalšie technológie od ABB, ktoré sú navzájom digitálne prepojené: napríklad systém uskladnenia energie do batérií, nabíjacie stanice pre elektrické autá a distribučné rozvádzače.

"Teraz je to o budúcnosti"

Z projektu bol nadšený tiež Nico Rosberg, ktorý sa už aktívne zapája aj do pretekov elektrických formúl ABB Formula E. "Riešenie od ABB v Lüdenscheide ukazuje, ako sa bežné požiadavky na priemyselný závod môžu premeniť na efektívnu úsporu zdrojov,” hovorí. “To najlepšie, čo môžeme pre náš svet do budúcnosti urobiť, je zavádzanie nových zelených technológií. Ako jazdec formule som vyprodukoval kopec emisií, ale to už je minulosť. Teraz sa pozerám do budúcnosti."

Nico Rosberg je v súčasnosti veľkým zástancom e-mobility a udržateľného rozvoja a sám do pretekov ABB Formula E investuje.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp