ABB vymenovala Björna Rosengrena za nového výkonného riaditeľa

Predstavenstvo spoločnosti ABB jednohlasne zvolilo Björna Rosengrena za nového výkonného riaditeľa s účinnosťou od 1. marca 2020.

V tejto pozícii nahradí Petra Vosera, ktorý tento post zastával dočasne popri svojom predsedníctve v správnej rade ABB.

Björn Rosengren (60) je švédskym občanom s bohatými skúsenosťami v medzinárodnom prostredí priemyselných koncernov. Od roku 2015 pôsobí ako výkonný riaditeľ high-tech inžinieringovej spoločnosti Sandvik. Počas tohto obdobia stál za úspešnou decentralizáciou štruktúry organizácie a zlepšil ziskovosť a finančnú silu spoločnosti Sandvik.

Pred rokom 2015 (2011-2015) pôsobil ako výkonný riaditeľ koncernu Wärtsilä Corporation, ktorý vyrába a poskytuje servis pre zdroje energie a ďalšie zariadenia pre námorníctvo a trh s energetikou. Od roku 1998 do roku 2011 zastával rôzne manažérske pozície vo firme Atlas Copco, poprednom svetovom poskytovateľovi výrobných riešení.

“Veľmi sa tešíme, že ABB povedie Björn Rosengren, ktorý má pre ďalšiu fázu transformácie firmy tie najvhodnejšie manažérske predpoklady,” uviedol predseda predstavenstva a súčasný výkonný riaditeľ ABB Peter Voser. “Po detailnom výbere kandidátov je správna rada presvedčená, že Björn Rosengren je tou najlepšou voľbou pre túto pozíciu. Rozumie tomu, ako sa dá organizácia úspešne decentralizovať, ako motivovať ľudí a pozitívne vplývať na kultúru spoločnosti. Spoločne s našim silným tímom bude stáť na čele stratégie ABB, aby priniesol dlhodobé hodnoty pre našich akcionárov.”

„Je mi cťou, že sa môžem stať súčasťou svetového lídra v technológiách - ABB. Spoločnosti v oblasti spracovateľského priemyslu majú v súčasnosti mnoho príležitostí k rozvoju a ABB potrebuje naďalej odpovedať na požiadavky svojich zákazníkov na celom svete svojimi jedinečnými technológiami a digitálnymi riešeniami, ktoré im pomôžu zlepšiť svoju produktivitu. Teším sa na prácu s mojimi novými kolegami na napĺňaní stratégie firmy vedúcej k posilneniu biznisu a podpore zamestnancov.”

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp