S technológiou Azipod® až na severný pól

Nórske plavidlo pobrežnej stráže KV Svalbard je prvou loďou, ktorá vďaka elektrickému pohonu Azipod® od ABB dosiahla severný pól.

Vďaka svojej výkonnosti aj v náročných podmienkach na mori a úspornej prevádzke voči životnému prostrediu sa elektrický hnací systém Azipod® stal priemyselným štandardom v námorníctve. Dosiahnutím severného pólu dosiahol ďalší významný míľnik.

Loď KV Svalbard bola skonštruovaná v roku 2001. Tento mesiac sa stala prvým nórskym plavidlom, ktoré vďaka dvom jednotkám Azipod® s výkonom 5 MW dosiahla severný pól. KV Svalbard si svoju cestu cez ľad razil rýchlosťou 6 až 7 uzlov v rámci medzinárodnej vedeckej expedície pod názvom Coordinated Arctic Acoustic Thermometry Experiment (CAATEX). Expedíciu viedla nórska nezisková výskumná organizácia The Nansen Center.

"Dokázali sme sa cez arktické vody preplaviť a dosiahnuť severný pól oveľa rýchlejšie, ako sme si najskôr mysleli," uviedol veliteľ nórskej pobrežnej stráže Ottar Haugen. "Pre nás je to veľmi dôležitý krok. Sme radi, že máme vo svojej flotile loď s moderným hnacím systémom, ktorý dokáže manévrovať aj v náročných ľadových podmienkach – a to až na severný pól."

Azipod® je elektrickým hnacím systémom, vďaka ktorému sú plavidlá veľmi jednoducho manévrovateľné. Technológia využíva elektrický motor umiestnený pod trupom lode. Plavidlo dokáže otočiť na mieste o 360 stupňov, aby sa pohlo v ľubovoľnom smere. Hnací systém Azipod® dokáže prelomiť ľad s hrúbkou 2.1 m, a pritom výrazne znížiť spotrebu energie až o 20 % v porovnaní s tradičným námorným hriadeľovým pohonom.

Úspech arktickej expedície je najnovším míľnikom v dlhej rade úspechov systému Azipod®. Od jeho uvedenia v roku 1990 dodala spoločnosť ABB túto technológiu viac ako 90 ľadoborcom na svete, čo dokopy predstavuje celkový výkon 45 MW. Výkonové rozpätie technológie Azipod® sa pohybuje medzi 1 MW až 22 MW, a aj to zohralo dôležitú rolu na ceste ABB smerom k vývoju elektrických hnacích systémov priateľských k životnému prostrediu. Len v samotnom segmente prepravy cestujúcich na výletných lodiach už Azipod® ušetril za kumulovaných viac ako 15 miliónov prevádzkových hodín vyše 700 000 ton paliva.

ABB pracuje na neustálom zlepšovaní svojej technológie Azipod® už tri desaťročia, počas ktorých sa jej neustále darí znižovať emisie a zvyšovať výkonnosť. Lode teda spotrebujú čoraz menej paliva, ktoré poháňajú generátory poskytujúce elektrinu pre Azipod®. Nižšia spotreba paliva znamená nižšie emisie CO2. To je veľmi dôležité, pretože globálny priemysel námornej trajektovej dopravy, ktorý každý rok prepraví 2,1 miliardy cestujúcich, je v súčasnosti pod tlakom, aby splnil cieľ Medzinárodnej námornej organizácie znížiť emisie vyprodukované za rok o 30 % do roku 2025. Azipod® môže v tomto cieli zohrať dôležitú úlohu, pretože ho dokážu využiť rôzne typy plavidiel – od ľadoborcov cez výletné lode, trajekty, veľké jachty až po výskumné plavidlá a nákladné lode.

KV Svalbard na severnom póle (photo courtesy:  Norwegian Coast Guard)
KV Svalbard na severnom póle (photo courtesy: Norwegian Coast Guard)

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp