ABB Formula E sa objaví aj v ďalších ázijských mestách

Šiesta sezóna pretekov elektrických formúl pridáva do svojho kalendára ďalšiu ázijskú destináciu.

Závod naplánovaný na 6. júna 2020 v indonézskej Jakarte, ktorá sa len nedávno objavila v pláne pretekov elektrických formúl, bude v poradí 9. kolom sezóny 2019/2020. Sezóna začína prvým pretekom 22. novembra tohto roku v Saudskej Arábii. Dôležitosť ázijského regiónu pre preteky sa premietla do niekoľkých nových destinácií na tomto kontinente: v nadchádzajúcej sezóne sa na preteky elektrických formúl môžu tešiť napríklad diváci v juhokórejskom Soule aj spomínanej Jakarte. ABB je hlavným partnerom pretekov od roku 2018.

Závody ABB FIA Formula E Championship prinášajú preteky do centier miest. Aj takmer dvaapolkilometrový okruh v Jakarte bude viesť ulicami mesta okolo národného monumentu Monas.

Jakarta, Indonézia
Jakarta, Indonézia


“Sme veľmi radi, že závody ABB FIA Formula E konečne prichádzajú aj do Jakarty. Indonézia nedávno schválila nové nariadenia týkajúce sa elektromobilov a práve ABB Formula E v Jakarte by mohla výrazne zvýšiť povedomie verejnosti o elektrických autách, čo by postupne mohlo mať pozitívny vplyv na životné prostredie a zníženie emisií. ABB sa teší, že preteky v Jakarte môže ukázať ako príklad toho, čo sa dá dosiahnuť v otázke napredovania e-mobility,” uviedol riaditeľ ABB pre región Ázie, Stredného východu a Afriky Chunyuan Gu.

Spoločnosť ABB je v súčasnosti svetovým lídrom v inštaláciách rýchleho nabíjania elektrických vozidiel s viac ako 11 000 predanými nabíjacími stanicami v 76 krajinách na celom svete. V 6. sezóne pretekov sa šampionát Jaguar I-Pace eTrophy, ktorý je súčasťou ABB FIA Formula E, bude nabíjať pomocou na mieru skonštruovaných nabíjacích staníc Terra DC od ABB. V porovnaní so špeciálne navrhnutými jednosedadlovými monopostami používanými v závodoch ABB Formula E prebieha Jaguar I-PACE eTROPHY v pretekárskej verzii rovnakého elektrického SUV Jaguar I-PACE, ktorý je v súčasnosti v predaji bežným zákazníkom.

Sezóna 6 pretekov ABB Formula E určite prinesie mnoho zaujímavých momentov, okrem iného aj tým, že do pretekov vstupujú nové tímy z Porsche a Mercedesu a medzi novými dejiskami pretekov sa objaví Londýn a už spomínaný Soul a Jakarta.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp