ABB otvorila v poradí tretiu sezónu závodov elektrických formúl ako hlavný partner pretekov

Závody Formula E budú nadchádzajúcu sezónu po celom svete opäť okrem zábavy predstavovať divákom aj zaujímavé riešenia pre inteligentné mestá a e-mobilitu.

Koncom minulého týždňa sa závody elektrických formúl ABB FIA Formula E vrátili do saudskoarabského mesta Dirayah, ktoré je zapísané aj na zozname UNESCO, a otvorili tak svoju 6. sériu v poradí. ABB vystupuje ako hlavný partner pretekov od 4. série.

Aj prichádzajúca séria so sebou prinesie už po druhýkrát okrem elektrických formúl takisto sprievodné závody pod názvom Jaguar I-PACE eTROPHY, kde súťažia pretekárske verzie elektrických SUV Jaguar I-PACE. ABB, ako oficiálny partner série, opäť pre preteky počas celej sezóny poskytne špeciálne upravené nabíjacie stanice Terra 53 DC.

Od vstupu ABB do závodov Formula E v januári 2018 zaznamenali preteky výrazný rast sledovanosti. Minulú sezónu závody zaujali a pritiahli do pretekárskych ulíc viac ako 400 000 divákov. Od obrazoviek sledovalo preteky 411 miliónov fanúšikov, čo rozhodne hovorí o záujme ľudí nielen o preteky samotné ale aj o otázku obnoviteľných zdrojov a elektromobilitu. Okolo 72 % fanúšikov Formula E na sociálnych médiách je vo veku pod 35 rokov, čo je jasným dôkazom, že tento šport oslovuje mladých ľudí.

V 6. sezóne ABB FIA Formula E Championship vstupujú do pretekov dva nové tímy v podobe popredných nemeckých výrobcov automobilov - Mercedes-Benz a Porsche. Medzi hosťujúcimi mestami sa v tejto sezóne po prvýkrát ocitnú Soul a Jakarta, čím sa závody chcú ešte viac priblížiť aj divákom v Ázii, ktorá je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich trhov v oblasti e-mobility.

“V pretekoch ABB Formula E vidím našu testovaciu základňu pre inovatívne technológie, ktoré vieme ďalej aplikovať do každodenného života, a tým znižovať uhlíkovú stopu a prispieť k lepšej budúcnosti našej planéty,” hovorí výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva ABB Peter Voser. “V sezóne 6 prinesieme ďalšie novinky z našich technológií do tohto športu, či už čo sa týka elektrického zabezpečenia alebo elektromobility.”

Nový výkonný riaditeľ pretekov Formula E Jamie Reigle dodáva: “Naša spolupráca síce začala formou hlavného sponzora ale naše partnerstvo je dlhodobého charakteru a diskutujeme o tom, ako by sme mohli priniesť pretekom to najlepšie z technológie a inžinieringu, ktorými ABB oplýva a ďalej to rozvíjali aj v širšom zmysle, napríklad pre automobilový priemysel.

Portfólio ABB

Umiestnenie pretekov do veľkých svetových metropol ponúka pre ABB ideálnu platformu a príležitosť odskúšania si technológií v oblasti e-mobility, inteligentných miest, udržateľnosti a energetických riešení.

Spoločnosť ABB dodáva širokú ponuku riešení na poli efektívneho využívania elektrickej energie budov pomocou rozličných systémov, ktoré riadia uskladnenie a distribúciu energie cez svoju ponuku free@home. Spoločnosť doteraz nainštalovala okolo 5 miliónov rôznych komponentov v riešeniach inteligentných budov, či už v podobe riadiacich panelov, senzorov alebo softvéru vo viac ako 40 krajinách sveta.

Na poli dopravy ponúka ABB riešenia pre autá, autobusy, nákladné autá ale tiež pre lode, železnice či lanovky. ABB je navyše najväčším svetovým poskytovateľom rýchlonabíjacích technológií s viac ako 11 500 rýchlonabíjacími stanicami pre elektrické autá inštalovanými v 77 krajinách sveta. ABB je partnerom viacerých popredných značiek a projektov v elektromobilite ako napríklad Electrify America, IONITY, Fastned a Porsche v Japonsku, kde spoločne na trh dodávajú nabíjacie stanice Terra HP s možnosťou dobitia elektroauta už za 4 minúty na ďalších 100 kilometrov jazdy.

Víťazom 2. preteku ABB Formula E v saudskoarabskom meste Dirayah sa stal Alexander Sims z tímu BMW.
Víťazom 2. preteku ABB Formula E v saudskoarabskom meste Dirayah sa stal Alexander Sims z tímu BMW.

Kalendár pretekov v sezóne 2019/2020

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp