ABB podala vlani najviac patentových prihlášok vo Švajčiarsku

Spoločnosť ABB sa v roku 2019 stala firmou s najvyšším počtom patentových prihlášok spomedzi všetkých švajčiarskych spoločností. ABB vlani podala na Európskom patentovom úrade (EPO) dokopy 689 prihlášok na svoje nové patenty, čo je nárast o 21 % oproti predošlému roku. Naposledy sa ABB stala jednotkou v počte podaných patentových prihlášok v roku 2014.

Zoznam prihlášok každý rok zverejňuje EPO v Mníchove, pričom zmieňuje firmy a krajiny s najvyšším počtom patentov v Európe. Švajčiarsko sa stále drží na prvom mieste v počte inovácií spomedzi všetkých svetových krajín s 988 patentovými prihláškami na 1 milión obyvateľov. Za ním nasleduje Švédsko so 433 prihláškami na milión obyvateľov. Celkový počet prihlášok zaregistrovaných vo Švajčiarsku narástol o 3,6 % na nový rekord 8 249 prihlášok, zatiaľ čo Švédsko zaregistrovalo nárast o 8.0 % dokopy na 4 381 prihlášok.

Väčšina prihlášok, s ktorými sa ABB uchádzala v roku 2019 o patent, cielia k zvýšeniu udržateľnosti, či už formou zníženia emisií skleníkových plynov alebo zvýšením efektivity využívania elektrickej energie a celkovej efektivity prevádzok. Takmer 60 % celosvetových tržieb ABB prichádza do firmy vďaka riešeniam, ktoré chránia životné prostredie a bojujú proti globálnemu otepľovania. Neustály výskum a vývoj posúvajú ABB v jej snahe zvýšiť v roku 2020 toto percento ešte viac.

“Pozornosť upriamená vo výskume a vývoje na udržateľné technológie je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Naďalej chceme pokračovať v našej snahe a prichádzať s patentami na nové produkty, servis a riešenia v rámci čoraz viac autonómneho a digitálneho priemyslu. Naše inovácie z ostatných rokov nám pomohli stať sa globálnym technologickým lídrom v oblasti infraštruktúry nabíjania elektrických vozidiel, ako aj na poli kolaboratívnych robotov s našou vlajkovou loďou - robotom YuMi®,” hovorí technologický riaditeľ ABB Bazmi Husain.

Technológie a inovácie hrajú v ABB dôležitú úlohu. V roku 2019 zvýšila ABB investície do výskumu a vývoja o 4,4 % na 1,2 miliardy USD. ABB v oblasti R&D zamestnáva okolo 7 000 pracovníkov celosvetovo.

Okrem toho spoločnosť ABB spolupracuje s vyše 100 poprednými univerzitami na celom svete, akými sú Carnegie Mellon či Stanford University v USA, University of British Columbia v Kanade, Imperial College vo Veľkej Británii, Institute of Technology v Indii, Tsing Hua University v Číne, Royal Institute of Technology vo Švédsku a ETH Zurich vo Švajčiarsku. ABB tiež spolupracuje v rámci svojich strategických digitálnych partnerstiev s mnohými start-upmi ako aj etablovanými koncernami, napríklad Microsoft, Hewlett Packard Enterprise či Dassault Systèmes.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp