Fitness náramok pre elektrické motory

Fitness náramky pre ľudí sú ozajstným príbehom úspechu: používa ich viac ako 40 miliónov ľudí na celom svete, pomáhajú ľuďom zachovať si zdravý životný štýl a zlepšiť svoju kondíciu.

Monitorovanie a ukladanie životne dôležitých údajov, ako sú tep srdca a krvný tlak, nie sú dôležitými údajmi len pri samotnom športovaní. Ľudia si tak svoju fyzickú zdatnosť môžu sledovať aj dlhodobo a porovnávať si svoju „kondičku“ v priebehu času.

Spoločnosti ABB sa táto myšlienka zapáčila natoľko, že sa ju rozhodla pretransformovať z ľudí aj na stroje, konkrétne na elektrické motory akéhokoľvek veku a dokonca aj od mnohých rôznych výrobcov.

Podobne ako fitness náramok funguje pri ľuďoch, aj ABB Ability™ Smart Sensor poskytuje presnejšie údaje o stave a funkčnosti elektrického motora v jeho pracovnom prostredí.

Aby sme získali lepšiu predstavu o tom, ako tieto inteligentné zariadenia fungujú, navštívili sme závod ABB na výrobu polovodičov vo švajčiarskom meste Lenzburg. Pre plynulý chod závodu sú veľmi dôležité motory ventilačného systému, ktoré musia bezchybne fungovať 24/7, pretože aj najmenšia stopa prachu vo vzduchu by mohla ovplyvniť výrobu.

Údaje o vibráciách, teplote, magnetickom poli a mnohých ďalších parametroch motora zachytáva a analyzuje inteligentný senzor. Vďaka tomu je oveľa jednoduchšie zabezpečiť údržbu alebo nápravu v dostatočnom predstihu predtým, ako by došlo k zlyhaniu motora.

Pozrite sa vo videu na to, ako senzor pracuje a čo o ňom hovoria „profíci“.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp