Spoločnosť ABB prispeje na pomoc proti koronavírusu cez Medzinárodný výbor Červeného kríža

Spoločnosť ABB sa rozhodla pomôcť v boji proti pandémii COVID-19 a spojiť svoje sily s Medzinárodným výborom Červeného kríža (ICRC), humanitárnou organizáciou so švajčiarskymi koreňmi.

ICRC už mnoho desaťročí poskytuje pomoc ľuďom na celom svete či už v boji proti rôznym epidémiám alebo na miestach ozbrojených konfliktov a je súčasťou najväčšej humanitárnej siete na svete - Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca.

ABB na začiatok prispeje sumou 1 milióna švajčiarskych frankov (CHF) v úsilí o porazenie COVID-19 a takisto poskytne organizácii IRCR všetky dary od svojich zamestnancov z celého sveta. Tieto financie sa využijú na prostriedky pre zdravotnícke centrá, na sanitáciu či potrebné pomôcky ako mydlá alebo rúška.

“Ako medzinárodná firma cítime zodpovednosť a chceme spoločnosti pomôcť prekonať túto krízu. Vďaka tejto spolupráci sa naša pomoc dostane k najviac ohrozeným ľuďom v najviac postihnutých oblastiach,” povedal výkonný riaditeľ ABB Björn Rosengren. “Tiež týmto ďakujeme všetkým ľuďom ´v prvej línii´pracujúcim takmer non-stop, aby zabránili šíreniu pandémie.”

ABB dlhodobo spolupracuje s ICRC. Ten koncom marca vyzval firmy a ľudí na celom svete o poskytnutie 250 miliónov CHF v boji proti COVID-19. Ide o súčasť širšej 800-miliónovej výzvy Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca na pomoc najviac postihnutým ľuďom a oblastiam.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp