Hamburg zníži emisie veľkou flotilou elektrických autobusov

Rušný nemecký prístav Hamburg si stanovil ambiciózny cie v oblasti udržateľnosti – emisie CO2 chce do roku 2030 znížiť na polovicu oproti roku 1990. Veľkú úlohu má zohrať rozvoj e-mobility v meste.

Pokiaľ ide o miestnu verejnú dopravu, firma Hamburger HOCHBAHN AG prispieva k tomuto klimatickému plánu svojim rozsiahlym elektrifikačným programom, do ktorého patrí aj prvý plne elektrifikovaný autobusový terminál v Nemecku. Hamburg v súčasnosti prepraví vo svojej verejnej doprave 200 miliónov cestujúcich ročne. V roku 2030 by ich už mali voziť len elektrické autobusy, ktorých by malo byť okolo 1 000.

ABB do tohto programu na začiatok vstupuje dodaním 44 nabíjacích systémov s výkonom 150 kW. Vďaka tomu sa prvých 44 autobusov, ktorých dojazd za bežných podmienok predstavuje 150 km, bude môcť nabíjať v centrálnom depe naraz.

Nabíjacie systémy ABB predstavujú inteligentné a cenovo efektívne riešenie pre veľké flotily elektrických autobusov. Mestá tak znížia svoje emisie a nemusia sa báť ani o potrebu dodatočného priestoru pre nabíjanie – to je totiž inštalované v streche autobusového depa.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 144 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp