Všetko najlepšie, YuMi®!

Dvojramenný kolaboratívny robot YuMi® oslavuje tento rok svoje 5. narodeniny.

ABB predstavila robot YuMi® v roku 2015 ako nového asistenta pre aplikáciách montáže menších objektov. Postupne sa však YuMi® predstavil v rôznych ďalších úlohách a priemyselných odvetviach. Počas piatich rokov sa pre robot otvorili dvere mnohých nových príležitostí a jeho vzhľad a schopnosti podnietili fantáziu ľudí, ktorí prichádzali s novými nápadmi, kam až možno robotizáciu a automatizáciu posunúť.

Ergonomický dizajn, polstrované ramená a dokonalé riadenie pohybu zabezpečili, že robot YuMi® môže pracovať bezpečne popri ľuďoch bez akýchkoľvek zábran a bariér. YuMi® sa osvedčil v kolaboratívnych aplikáciách, zlepšil produktivitu a kvalitu výrobkov, či už išlo o montáž rôznych elektronických súčiastok alebo o triedenie sladkostí pri výrobe cukroviniek.

“Pred piatimi rokmi bolo našou víziou, aby sa YuMi® stal novým štandardom v kolaboratívnej robotike, ktorý dokáže pracovať s ľuďmi bezpečne bez bariér a pritom je jednoduché ho inštalovať a pracovať s ním,” hovorí riaditeľ robotiky a automatizácie ABB Sami Atiya. “YuMi® sa stal populárnou ikonou novej kategórie malých kolaboratívnych robotov pre aplikácie montáže a manipulácie s materiálom a zároveň rozšíril svoje pole pôsobnosti aj do mnohých ďalších sfér, akými je napríklad zdravotníctvo a mnohé ďalšie.”

YuMi® ukázal svetu, že roboty dokážu pracovať aj bez bariér a teší sa na ďalšiu spoluprácu s ľuďmi.

Viac o YuMi® tu.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou s ucelenou ponukou pre digitálny priemysel. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Biznis Elektrické siete odpredá ABB v roku 2020 spoločnosti Hitachi. Skupina ABB zamestnáva okolo 144 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp