ABB a Mesh Systems budú spolupracovať na digitálnych riešeniach

Spolupráca bude slúžiť ako podpora platformy ABB Ability™ a jej rýchlej adaptácie na trhu.

Spoločnosť ABB a informačno-technologická firma Mesh Systems oznámili spoločný zámer úzkej spolupráce v oblasti vývoja digitálnych technológií. Znalosti Mesh Systems na poli Azure IoT ako aj ich skúsenosti s platformou ABB Ability™ nám poskytujú jedinečnú príležitosť zrýchliť digitalizáciu produktovej a servisnej ponuky ABB či už cez vývoj nových aplikácií Ability™ alebo cez transformáciu súčasných systémov na túto digitálnu platformu.

Mesh Systems poskytovali dôležité technické poradenstvo spoločnosti ABB už pri počiatočnom vývoji digitálnej platformy ABB Ability™, ktorá je v súčasnosti základom digitálnych priemyselných riešení a služieb firmy ABB. Tá je postavená na cloud technológii Azure od firmy Microsoft so širokými analytickými možnosťami.

Mesh je dlhodobým partnerom Microsoftu (Azure IoT Elite Partner; Microsoft Gold Partner) s 15-ročnými skúsenosťami v oblasti digitálnych riešení pre bezdrôtovú komunikáciu, inžiniering zariadení, vývoj cloud aplikácií a programový manažment (napr. ABB Ability™ Simple Monitoring Service (SMS), ConnectIV™).

“Firma Mesh Systems stála pri vývoji platformy ABB Ability™, ku ktorej prispela niekoľkými kľúčovými komponentami,” hovorí Group Vice President Platform Engineering ABB Shyam Kattepur. “Znalosti a skúsenosti firmy Mesh Systems s technológiou Microsoft Azure pomôžu našim zákazníkom s rýchlejším zavedením nových aplikácií na platforme ABB Ability™, čo nám prinesie rýchlejšiu digitálnu transformáciu.”

Digitálna transformácia je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich obchodných segmentov. V roku 2023 by sa podľa prieskumnej firmy IDC malo celosvetovo do týchto technológií a služieb investovať odhadom 2,3 bilióna USD. Očakáva sa, že výdavky na tieto technológie dosiahnu súhrnné ročné tempo rastu 17,1% za 5 rokov od roku 2019 do roku 2023.

"Sme poctení, že môžeme byť hlavnými partnermi ABB, a tým podporiť úzku spoluprácu ABB s firmou Microsoft. Po troch rokoch budovania a vylepšovania platformy Ability™ sa tešíme na vzájomnú spoluprácu v nadchádzajúcich rokoch, aby sme pomohli s adaptáciou platformy pre benefit zákazníkov ABB," dopĺňa viceprezident Mesh Systems pre rozvoj obchodu Andrew Cohoat.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 110 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp