Už 20 rokov v indexe FTSE4Good

Spoločnosť ABB bola už 20. rok po sebe zaradená v prestížnom indexe udržateľnosti

Spoločnosť ABB bola opäť zaradená do indexu FTSE4Good s celkovým skóre 4.1 na škále 0-5, čím sa radí v rámci indexu aj svojich konkurentov medzi najzodpovednejšie firmy.

Index udržateľnosti FTSE4Good meria a oceňuje výkonnosť firiem v oblastiach životného prostredia, sociálneho rozvoja či protikorupčného správania.

“To, že sme opäť zaradení do indexu FTSE4Good, potvrdzuje správnosť našej cesty k dlhodobým a ambicióznym cieľom, ktoré predstavíme ku koncu tohto roku,” uviedol šéf udržateľnosti ABB Roland Dubois.

Vlani ABB dosiahla alebo dokonca prekonala viac ako polovicu svojich cieľov v oblasti udržateľnosti ešte pred plánovaným časom. ABB svojimi výrobkami pomáha k vyššej udržateľnosti miest či k zníženiu klimatických dopadov následkom priemyselnej činnosti a dopravy, a práve tieto produkty sa vlani podieľali na celkových tržbách firmy 57 %.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 110 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 250 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp