ABB uvádza na trh novú vysokovýkonnú nabíjaciu stanicu ideálnu pre potreby miest

K najpredávanejším nabíjacím staniciam Terra od ABB pre elektromobily pribúda teraz nový najkompaktnejší a vysokovýkonný nabíjací stojan Terra 184 s výkonom 180kW.

Podľa OSN sú mestá zodpovedné za viac ako 60 % emisií skleníkových plynov vo svete a do roku 2050 by navyše mestá mali byť domovom pre vyše dve tretiny svetovej populácie.

Je teda potrebné, aby tieto rýchlo rastúce mestské konglomerácie prijali proaktívne kroky k zníženiu svojich emisií. Elektromobilita v tejto otázke zohráva dôležitú úlohu, avšak aby v týchto zaľudnených oblastiach, kde sú čas a priestor neustále nedostatkovým tovarom, prežila, treba pristúpiť k nájdeniu adekvátnych riešení.

Najnovšie nabíjacie technológie v podobe Terra 184 od ABB robia práve to – tento najnovší prírastok do najpredávanejšieho radu staníc Terra je rýchly, kompaktný, s pevnou konštrukciou a umožňuje nabíjanie až 3 elektroáut naraz, čo je časovo mimoriadne výhodné pre vodičov a finančne výhodné pre prevádzkovateľov nabíjacieho stojanu.

Pri výkone nabíjania 180kW môžu stanicu Terra 184 využívať vozidlá všetkých veľkostí, či už ide o najnovšie alebo budúce generácie súkromných áut, autobusov alebo nákladných vozidiel. Avšak na rozdiel od iných vysokovýkonných nabíjacích staníc zaberá Terra 184 plochu menej ako 0.5 m2, teda rovnako ako súčasný model Terra 54. Navyše, inovatívny moderný dizajn stanice znamená, že nie je potrebné inštalovať samostatnú elektrickú skriňu, čo je perfektným rýchlym a kompaktným riešením pre mestá s limitovaným priestorom.

“V priebehu posledného desaťročia položila spoločnosť ABB základy pre budúcnosť udržateľnosti dopravy. Našim najnovším prírastkom do rodiny Terra sme splnili požiadavky pre súčasné mestá ako aj pre ich budúcnosť, v ktorej budú elektrické autá ďalej pribúdať,” vysvetľuje riaditeľ ABB pre oblasť nabíjacích riešení Frank Muehlon.

Nabíjacia stanica Terra 184 podporuje všetky štandardy nabíjania dostupné na trhu - CCS, CHAdeMO aj AC – a vyhovie požiadavkám všetkých batérií do 920 V. Stanicu je možné prispôsobiť individuálnym potrebám prevádzkovateľa, napr. prispôsobenie terminálu pre platby platobnými kartami, či prispôsobenie obrazovky alebo , ktorá bola navrhnutá až 8 metrov pre maximálne pohodlie pri nabíjaní.

Aj súčasní prevádzkovatelia iných modelov Terra, ako napríklad Terra 94 alebo 124, môžu v budúcnosti využiť ďalšiu flexibilnú črtu našich riešení tým, že si ich môžu “upgradovať” na Terra 184 pridaním dodatočných výkonových modulov.

Terra 184 bude dostupná júla Terra 184 ponúka bezpečné, smart a udržateľné riešenie pre nabíjanie elektrických vozidiel, ktoré absolútne zapadá do našej vízie bezemisnej budúcnosti.

ABB má najbohatšie skúsenosti na trhu vo vývoji riešení pre udržateľnosť dopravy. Od svojho vstupu na trh s elektromobilitou pred 10 rokmi predala spoločnosť ABB viac ako 14 000 rýchlonabíjacích staníc vo viac ako 80 krajinách sveta. ABB tiež nedávno získala ocenenie Global E-mobility Leader 2019 za svoj prínos na poli udržateľnej dopravy.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 110 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 250 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp