Aplikácia ABB pre inteligentné domy vyhrala prestížne ocenenie Red Dot Design Award

Aplikácia ABB pre inteligentné domy vyhrala prestížne ocenenie Red Dot Design Award

Skúsenosti užívateľov prehovorili a priniesli aplikácii ABB-free@home® Next dôležitú cenu

Aplikácia ABB-free@home® Next si svoje ocenenie vyslúžila za svoje výnimočné užívateľské rozhranie. Ide už o tretie ocenenie Red Dot Award pre segment ABB s inteligentnými budovami.

“Výhra Red Dot za našu prácu na užívateľskom rozhraní nás uisťuje v tom, že ABB kráča v oblasti inteligentných budov správnou cestou. Čistota a konzistencia dizajnu aplikácie robí naše rozhranie veľmi intuitívnym,” povedal riaditeľ ABB UX/UI Design pre oblasť inteligentných budov Till Martensmeier. “Aplikácia ABB-free@home® Next ukazuje, ako dokážeme náš prístup k dizajnu a rozsiahly výskum pretaviť do technologických inovácií a produktov, ktoré ľudia radi využívajú.”

Ocenenia Red Dot Design Awards sú uznaním produktového dizajnu, pričom tento rok sa medzinárodná porota zamerala predovšetkým na revolučnosť dizajnu a interaktivitu s užívateľom.

Aplikácia ABB-free@home® Next dáva majiteľom absolútnu kontrolu nad inteligentnými riešeniami ich domov z mobilného zariadenia – od skontrolovania, či ste zavreli okná až po zhasnutie svetiel alebo zvýšenie nastavenej teploty v miestnostiach. Dizajn aplikácie umožňuje robiť tieto kroky ešte rýchlejšie a intuitívnejšie.

Aplikácia ponúka aj ďalšie funkcie, ako napríklad integráciu domácich spotrebičov, vrátane kávovaru, rúry či práčky. Užívateľský zážitok je tiež vylepšený funkciou hlasového ovládania.

Domovská obrazovka poskytuje užívateľovi všetky potrebné informacie už na prvý letmý pohľad. Rozhranie umožňuje používateľom spravovať a automatizovať denné postupy, ovládať časovače, scény a funkcie filtrovania - jediným dotykom ich smartfónu.

Dopyt po inteligentných riešeniach budov by mal v najbližších 5 rokoch výrazne narastať ako požiadavka na vyššiu bezpečnosť domácností, efektívne využívanie elektrickej energie a celkovo “digitálny” životný štýl. Vďaka viac ako 5 miliónom komponentov free@home®, ktoré doteraz ABB nainštalovala po celom svete, prichádza ABB k svojim zákazníkom so skúsenosťami, ktoré umožňujú inteligentným budovám plynulejšiu a jednoduchšiu integráciu technológie internetu vecí.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 110 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 250 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp