Nabíjacie stanice Terra 184 budú inštalované po celom Japonsku

Japonsko po celej krajine nainštaluje vysokovýkonové nabíjacie stanice pre elektromobily, aby mali ich užívatelia kedykoľvek a kdekoľvek možnosť rýchleho nabíjania.

Japonská spoločnosť e-Mobility Power Co., Inc. (eMP) si vybrala nový model nabíjacieho systému Terra 184 od ABB, aby modernizovala infraštruktúru pre elektrické vozidlá a rýchlejšie priviedla Japonsko k udržateľnejšej mobilite. Kým v roku 2018 tvorili elektrické autá a plug-in hybridy v japonskej premávke len 1 %, do roku 2030 by sa mal tento podiel zvýšiť na 20 až 30 %.

Spoločnosť eMP je joint venture firiem Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO) a Chubu Electric Power, čo sú dve z najväčších elektrárenských koncernov v Japonsku.

Japonsko chce používateľom elektromobilov zabezpečiť vyššiu dostupnosť nabíjacích bodov ako aj ich kvalitu. Spoločnosť eMP sa preto rozhodla nahradiť aj v súčasnosti nainštalované, avšak technologicky už zastaralé typy nabíjacích staníc a začiatkom jesene začať s inštaláciou celkovo viac ako 250 nabíjacích stojanov Terra 184. Tie sa budú nachádzať pri obchodoch, na diaľniciach a ďalších verejne dostupných miestach. Pre japonské mestá je riešenie s nabíjacím stojanom Terra 184 veľmi výhodné, keďže môže naraz nabíjať dve elektrické vozidlá.

“TEPCO, hlavný akcionár v joint venture eMP, stál za vývojom nabíjacieho štandardu CHAdeMO, ktorý spustil revolúciu v elektromobilite. Veľmi nás preto teší, že si spoločnosť e-Mobility Power vybrala práve ABB. Japonsko intenzívne pracuje na novej a udržateľnej mobilite budúcnosti,” hovorí riaditeľ ABB pre oblasť e-mobility Frank Muehlon.

Prezident eMP Shoko Yotsuyanagi komentuje: “Tešíme sa na spoluprácu s ABB a jej vysokovýkonové nabíjacie stanice, ktoré budú môcť súčasne nabíjať dve elektrické autá a komunikovať s nami na diaľku cez štandardný komunikačný protokol OCPP. Je to veľký krok vpred pre dosiahnutie nášho cieľa.”

Stanicu Terra 184 možno tiež pripojiť cez ABB Ability™ – digitálne riešenie ABB, ktoré ponúka centralizované riadenie a rýchly servis cez softvérové updaty a údržbu, čo je kľúčovým aspektom pre rýchle zavedenie nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily.

Terra 184 je najnovším prírastkom do rodiny nabíjacích staníc Terra s podporou všetkých nabíjacích štandardov na trhu, vrátane CCS, CHAdeMO a AC. Funkcie stanice Terra 184 je možné prispôsobiť konkrétnym požiadavkám, čo sa týka káblov, obrazovky či platobných terminálov - to zabezpečí maximálne pohodlie nabíjania pre širokú škálu používateľov elektrických vozidiel.

“Stanice Terra 184 sú výsledkom viac ako 10-ročných skúseností v oblasti nabíjacej infraštruktúry pre elektrické autá a sú skonštruované tak, aby splnili požiadavky pre rozvoj e-mobility v súčasnosti aj budúcnosti,” dopĺňa Muehlon.

ABB má dobrú pozíciu na trhu a svojimi skúsenosťami v rozvoji riešení udržateľnej dopravy môže významne podporiť postupný prechod k elektromobilite. Od svojho vstupu na trh s elektromobilitou pred 10 rokmi predala spoločnosť ABB viac ako 14 000 rýchlonabíjacích staníc vo viac ako 80 krajinách sveta. ABB tiež nedávno získala ocenenie Global E-mobility Leader 2019 za svoj prínos na poli udržateľnej dopravy.

K dnešnému dňu bolo v Japonsku predaných viac ako 250 000 plne elektrických alebo plug-in hybridov a v prevádzke je zároveň 7 000 vysokovýkonových nabíjacích staníc (> 20kW) a 18 000 nabíjacích stojanov s pomalším nabíjaním (3~6kW).

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 110 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 250 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp