ABB investuje do nového R&D centra vo Švajčiarsku

ABB investuje 40 miliónov CHF do svojho R&D centra pre výkonovú elektroniku.

ABB investuje zhruba 40 miliónov švajčiarskych frankov (CHF) do nového výskumného a vývojového centra v meste Turgi, v ktorom má ABB vo Švajčiarsku svoje najväčšie zastúpenie. Táto investícia umožní ABB posilniť svoju pozíciu vo viacerých oblastiach s vysokým potenciálom rastu a zároveň rozšíriť svoje možnosti ďalších technologických inovácií.

Nová multifunkčná budova v Turgi s rozlohou 7 000 m2 by mala byť dokončená do roku 2024 a okrem R&D centra poskytne aj moderné administratívne pracovisko s inteligentnými produktami od ABB a digitálnymi technológiami riadiacimi chod budovy či distribúciu elektriny.

“Táto investícia patrí medzi najväčšie, aké sme vo Švajčiarsku urobili za posledných 10 rokov. Posilní náš ďalší vývoj v oblasti výkonovej elektroniky od samotného R&D až po výrobu a podporí aktivity spoločnosti v oblasti priemyslu, infraštruktúry, efektívneho využívania elektrickej energie a udržateľnosti v mobilite,” hovorí generálny riaditeľ ABB Švajčiarsko Robert Itschner. Nové R&D centrum, ktorého stavba sa začne na jar 2021, má tiež podporiť švajčiarsky kantón Aargau v jeho technologickom a priemyselnom zameraní.

ABB vyvíja a vyrába udržateľné technológie v Turgi už niekoľko rokov, medzi inými trakčné meniče pre pohonné systémy vlakov, elektrických autobusov a električiek. Spojenie výskumu a vývoja s výrobou je ideálnym riešením pre ďalší rozvoj nového centra.

Spoločnosť ABB začínala s prvou prevádzkou v Turgi v roku 1967 a v súčasnosti tu zamestnáva okolo 1100 pracovníkov v biznise s pohonmi a priemyselnou automatizáciou.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 110 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v štyroch mestách. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 250 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp