ABB rozširuje svoje portfólio delta robotov kúpou firmy Codian Robotics

Táto strategická akvizícia posilní portfólio ABB v oblasti potravinárstva, farmaceutiky a logistiky.

Spoločnosť ABB kúpila firmu Codian Robotics B.V., ktorá vyrába tzv. delta roboty využívané predovšetkým v aplikáciách odoberania a ukladania poduktov. Codian Robotics ponúka okrem samotných robotov aj riešenie hygienicky nezávadných liniek, ideálnych do priemyselných odvetví ako potravinárstvo či farmaceutika.

Codian Robotics sídli v holandskom meste Ede, svoju pobočku má tiež v USA. Dokopy zamestnáva 20 ľudí. “Za takmer 10 rokov našej existencie sme vyvinuli rozsiahly rad produktov. Široké globálne zastúpenie koncernu ABB a ich skúsenosti v priemysle nám pomôžu dostať naše portfólio ďalej do sveta. Teším sa na úspešnú spoluprácu a ďalšiu kapitolu nášho príbehu,” hovorí zakladateľ Codian Robotics Freek Hartman.

“Táto akvizícia podčiarkuje náš zámer venovať sa prelomovým technológiám, pomáhať zákazníkom naplno realizovať potenciál v automatizácii a zvyšovať ich flexibilitu v rýchlo sa meniacom biznis prostredí,” oznámil riaditeľ jednotky Robotika a automatizácia ABB Sami Atiya. “Technológie firmy Codian Robotics a ich skúsenosti v priemysle sú výborným doplnkom našej ponuky pre potravinársky a farmaceutický priemysel a logistické riešenia.”

Zatiaľ čo v súčasnosti väčšina priemyselných robotov v potravinárskom priemysle nie je navrhnutá na priamy kontakt s potravinou, portfólio firmy Codian Robotics zahŕňa aj hygienické riešenie, ktoré umožňuje bezpečnú prácu priamo s ešte nezabalenými potravinami.

“Silný dopyt po delta robotoch, ktoré by zabezpečili vysoký hygienický štandard, pandémia COVID-19 ešte viac urýchlila. Naši zákazníci z potravinárstva, farmaceutiky a logistiky sa o automatizáciu zaujímajú čoraz intenzívnejšie, aby chod prevádzky fungoval bezchybne aj naďalej a firma zároveň chránila svojich zamestnancov,” dodáva Atiya.

V budúcnosti bude môcť ABB svojim zákazníkom ponúknuť viac delta robotov a integrovaných riešení priamo od jedného dodávateľa hodiacich sa do všetkých priemyselných odvetví.”

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 110 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v štyroch mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 250 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp