Spoločnosť ABB sa stala súčasťou skupiny medzinárodných partnerov Nobelovej ceny

ABB sa ako spoločnosť zameraná na vedu, výskum a inovácie stala jedným z oficiálnych partnerov Nobelovej ceny.

13. septembra 2018 - Titulom “Nobel International Partner” sa ABB zaradila medzi vybranú skupinu ďalších globálnych koncernov ako 3M, Ericsson, Scania a Volvo Cars, ktoré sa venujú výskumu, technologickým inováciám, vzdelaniu, udržateľnému ekonomickému rastu a sociálnej zodpovednnosti.

ABB bude odteraz ako oficiálny partner prinášať svoje mnohoročné poznatky vo vede, inováciách a výskume do globálneho programu spoločnosti Nobel Media, ktorá prináša aktivity spojené s Nobelovou cenou miliónom študentov a širokej verejnosti na celom svete.

Výkonný riaditeľ Nobel Media Mattias Fyrenius, výkonný riaidteľ Nobelovej nadácie Lars Heikensten, výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer a riaditeľ ABB Švédsko Johan Söderström
Výkonný riaditeľ Nobel Media Mattias Fyrenius, výkonný riaidteľ Nobelovej nadácie Lars Heikensten, výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer a riaditeľ ABB Švédsko Johan Söderström

“Nobelova nadácia a ABB majú spoločný záujem podieľať sa na inováciách a zviditeľňovať pozoruhodné nápady,’’ uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. “Táto príležitosť nám ukazuje, že je potrebné inšpirovať ďalšiu generáciu výnimočných ľudí, ktorí žijú pre vedu a objavy. Tešíme sa na úzku spoluprácu s Nobelovou nadáciou, do ktorej radi zapojíme aj našich zákazníkov, zamestnancov a rozličné komunity na celom svete.”

Programy spoločnosti Nobel Media zahŕňajú rôzne inšpiratívne podujatia, digitálne médiá a špeciálne výstavy a aktivity v náväznosti na stovky laureátov Nobelovej ceny od roku 1901 a odkaz samotného Alfréda Nobela, švédskeho chemika a vynálezcu, vďaka ktorému Nobelova cena vznikla. Spoločnosť ABB sa konkrétne bude podieľať na “Nobel Prize Dialogues” – výročných podujatiach v rôznych svetových metropolách, kde môže verejnosť diskutovať o naliehavých problémoch ľudstva a ich riešeniach s laureátmi ceny, učencami či vynálezcami.

“Veríme, že našou vzájomnou spoluprácou môžeme v ľuďoch na celom svete podnietiť ich záujem o vedu a výskum,’’ povedal výkonný riaditeľ Nobel Media Mattias Fyrenius. “Myslím si, že je to dôležité pre ABB, pre Nobelovu cenu a určite pre celú planétu.”

Riaditeľ ABB Švédsko Johan Söderström dodáva: “Partnerstvo s jednou z najdôležitejších inštitúcií v našej krajine je pre nás všetkých v ABB veľkým privilégiom. Tešíme sa na všetky aktivity a podujatia spoločne s najlepšími vedcami sveta, vďaka ktorým sa budeme môcť ešte hlbšie venovať novým generáciám v oblasti vedy a inovácií.”

Švédsko je pre ABB navyše aj “druhou” materskou krajinou, keďže práve tu pôsobila spoločnosť ASEA, z ktorej sa po zlúčení so švajčiarskou firmou Brown Boveri v roku 1988 stalo “A’’ v súčasnom názve spoločnosti ABB.

Viac informácií o Nobel Media nájdete na nobelprize.org.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti elektrických sietí, produktov pre elektrifikáciu, priemyselnej automatizácie a robotiky a pohonov, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu, dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp