ABB rozširuje svoju spoluprácu s poprednou univerzitou v oblasti budúcnosti robotiky

ABB rozširuje svoju spoluprácu s poprednou univerzitou v oblasti budúcnosti robotiky

Rozšírenie spolupráce a finančný dar v hodnote 2,5 milióna francúzskych frankov (CHF) pomôžu Švajčiarsku stať sa jedným z popredných svetových R&D centier v oblasti robotiky.

Spoločnosť ABB spolupracuje s jednou s najpoprednejších európskych technologických univerzít ETH Zürich dlhé roky v rôznych vedeckých disciplínach. Toto partnerstvo sa ABB teraz rozhodla rozšíriť do oblasti výskumu a vývoja v robotike, ktoré bude súčasťou strategickej iniciatívy univerzity pod názvom „RobotX“. Táto iniciatíva, založená v roku 2019, má za cieľ dostať ETH medzi popredné svetové inštitúcie na poli robotiky a R&D.

Ambicióznu iniciatívu bude ABB podporovať svojimi skúsenosťami v oblasti robotiky, ktorej sa ako spoločnosť venuje už viac ako 40 rokov. Takisto sa bude podieľať na školeniach nových talentov a na spolupráci s ďalšími svetovými expertami, s ktorými sa spoločne budú venovať novým technológiám, vrátane mobilnej robotiky.

“Spolupráca s univezitou ETH nás veľmi teší. ETH Zürich sa dlhodobo umiestňuje na popredných miestach v rebríčkoch najprestížnejších svetových univerzít v oblasti inžinieringu a technológií. Naše partnerstvo znamená podporu aj pre našu vlastnú cestu inovácií s cieľom napredovať v budúcnosti robotiky a priniesť nové poznatky a skúsenosti pre našich zákazníkov,” uviedol riaditeľ obchodnej jednotky robotiky ABB Sami Atiya.

“Úzka spolupráca medzi ETH Zürich a našimi partnermi na poli priemyslu, vrátane ABB, je dôležitou snahou, ak chceme zo Švajčiarska urobiť významného hráča v robotike. Iniciatívou RobotX podporujeme nielen interdisciplinárny výskum v rámci univerzity ale zároveň budujeme a staviame na nových spôsoboch spolupráce”, povedal prezident ETH Zürich Prof. Dr. Joël Mesot.

Partnerský program medzi ABB a ETH začal už v roku 2014, ktorú sa tento rok ABB rozhodla podporiť aj finančným darom 2,5 milióna CHF pre iniciatívu RobotX. ABB už dlhšie spolupracuje s ETH na výskume v oblasti robotizovaného výrobného procesu v architektúre a staviteľstve a pomohla tiež založiť prvé laboratórium na svete pre kolaboratívnu robotizovanú digitálnu výrobu v oblasti architektúry. Spolu s ETH je ABB tiež súčasťou projektu firmy Schindler, ktorá je jedným z popredných svetových výrobcov výťahov a eskalátorov. Projekt sa zaoberá automatizovaným a nezávisle fungujúcim robotickým inštalačným systémom pre výťahy, ktorý sa zameriava na zlepšenie kvality a uľahčenie pracovných podmienok pre inštalatérov výťahov.

ABB má nadviazanú spoluprácu s viac ako 100 univerzitami vo svete. Tieto spolupráce sú mimoriadne hodnotné pri posilňovaní väzieb medzi akademickou obcou a priemyslom, čo je základom pre budúcnosť inovácií a neskoršie zapojenie študentov do pracovného procesu.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v štyroch mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 220 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp