Žiadne vniknutie prachu ani kvapaliny. Robot IRB 1300 prichádza s novými ochrannými prvkami.

Žiadne vniknutie prachu ani kvapaliny. Robot IRB 1300 prichádza s novými ochrannými prvkami.

Priemyselný robot IRB 1300 prichádza vo verziách IP67, Foundry Plus 2 a cleanroom ISO 4, čím si razí cestu aj do nových aplikácií v náročných pracovných podmienkach.

Šesťosový priemyselný robot IRB 1300 prichádza na trh s novými ochrannými prvkami, ktoré využijú zákazníci v náročnejších priemyselných aplikáciách, ako aj vo výrobných procesoch, kde je akákoľvek kontaminácia nežiaduca. Výrobné podniky tým môžu získať lepšiu kvalitu svojich produktov, nové príležitosti k zvýšeniu výroby a zníženie času cyklu v rôznych segmentoch od montáže elektronických súčiastok cez automobilový priemysel až ku kovospracovaniu.

IRB 1300 uviedla spoločnosť ABB na trh v roku 2020, teraz k nemu pridáva aj verzie IP67, Foundry Plus 2 a cleanroom ISO 4. Vďaka utesneniu všetkých elektrických komponentov sa zabráni vniknutiu prachu alebo kvapaliny do zariadenia, čo robot robí veľmi vhodným práve do spomínaných priemyselných odvetví.

Pre zvýšenú ochranu uvádza ABB robot IRB 1300 vo verzii Foundry Plus 2 s prvkami z nehrdzavejúcej ocele, ktoré zabránia korodovaniu. To môže nastať práve následkom omývania robota od prachových častíc a kovových zvyškov. Toto vylepšenie pomáha chrániť robot pred predčasným opotrebením, čo vedie k predĺženiu životnosti robota a minimalizovaniu prestojov a neplánovaných opráv.

Pre aplikácie vyžadujúce maximálne čisté pracovné prostredie, napríklad v oblasti farmácie alebo výroby polovodičov, prichádza ABB s riešením IRB 1300 vo verzii ISO 4, ktorá svojimi vylepšenými prvkami eliminuje riziko kontaminácie. Medzi tie patrí použitie chemicky odolného vonkajšieho náteru, ktoré pomáha predchádzať degradácii farby pri použití čistiacich prostriedkov chrániacich pred baktériami. Konštrukcia robota bola vytvorená s minimom rôznych medzier a miest, v ktorých by sa mohli tvoriť baktérie. Filter pevných častíc a plne utesnená konštrukcia zabraňujú kontaktu mastnoty, oleja a častíc s manipulovanými produktmi.

“Robot IRB 1300 je skvelým výberom pre rôzne aplikácie, akými sú manipulácia s materiálom, obsluha strojov, leštenie, montáž a testovanie. Zákazníci môžu dosiahnuť vyššiu rýchlosť a presnosť vo svojej výrobe a tiež napríklad pri vývoji riešení na zdvíhanie či manipuláciu so zložitými alebo nepravidelnými tvarmi predmetov, dokonca aj v úzkom pracovnom priestore. Základňa robota je totiž v rozmeroch len 220 mm x 220 mm, čím sa robotov na štandardné pracovisko zmestí viac, ak je to potrebné,” hovorí produktový manažér ABB Darren Hung.

Robot je dostupný v troch hlavných verziách: 11 kg/900 mm, 10 kg/1150 mm a 7 kg/1400 mm. Jeho “mozgom” je kontrolér OmniCore™ od ABB, ktorý môže byť vybavený rôznymi doplnkovými prvkami, napríklad zbernicovými protokolmi alebo kamerovým systémom. OmniCore tiež ponúka jednoduchšie užívateľské rozhranie na intuitívnom FlexPendante s veľkým dotykovým displejom, pomocou ktorého jednoduchými pohybmi rúk, ako ste zvyknutí aj na mobilných telefónoch, môžete robot jednoducho naprogramovať a uviesť do prevádzky.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v štyroch mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 220 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp