ABB sa stala partnerom Millennium Technology Prize

ABB sa stala partnerom Millennium Technology Prize

Firma ABB sa stala partnerom ocenenia Millennium Technology Prize, ktoré poukazuje na dôležitú úlohu vedy, inovácií a technológií pre zdravie a udržateľnosť celej našej spoločnosti a životného prostredia.

Ocenenie Millennium Technology Prize sa odovzdáva už od roku 2004 za prelomové inovácie v oblasti technológií, ktoré neskôr využívajú milióny ľudí po celom svete. Jeden milión EUR, čo je globálne jedným z najvyšších finančných ocenení svojho druhu – udeľuje každý druhý rok nezávislá organizácia Technology Academy Finland (TAF).

Ocenenia za rok 2020 bude TAF odovzdávať 18. mája 2021 s možnosťou sledovania online na https://millenniuminnovationforum.fi/en. Medzi predošlých víťazov ocenenia patrí napríklad Sir Timothy John Berners-Lee, anglický počítačový vedec známy predovšetkým ako vynálezca World Wide Webu, Japonec Šudži Nakamura za jeho modré LED svetlo alebo Švajčiar Michael Grätzel za solárne články citlivé na farbivo.

“ABB má rovnaký cieľ ako Millennium Technology Prize - chceme posúvať hranice technológií a cez vedu, inovácie a technologický pokrok pristupovať k problémom, ktoré pred nami ležia. Tak vytvoríme prosperujúcejšiu a udržateľnejšiu budúcnosť,” uviedol výkonný riaditeľ ABB Björn Rosengren.

Výskum a vývoj v ABB

ABB investuje značnú časť financií do výskumu a vývoja – napríklad v roku 2020 zvýšila spoločnosť svoje investície do R&D a digitálnej oblasti na úroveň 4,8 % z celkových tržieb firmy, čo predstavuje okolo 1,3 miliardy USD. Spoločnosť ABB zamestnáva vo svete zhruba 7 000 R&D inžinierov, z ktorých viac ako 60 % sa zameriava na vývoj softvéru a digitalizáciu.

ABB tiež spolupracuje s mnohými poprednými univerzitami na celom svete, napríklad s Carnegie Mellon a Stanford University v USA, University of British Columbia v Kanade, Imperial College vo Veľkej Británii, indickou Institute of Technology, Tsing Hua University v Číne, švédskym Royal Institute of Technology alebo s ETH Zurich vo Švajčiarsku.

           

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v štyroch mestách Slovenska. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. Dokopy tak zamestnávame okolo 220 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp