Thomas & Betts prejde pod značku ABB

Thomas & Betts je jedna z 20 značiek vlastnených spoločnosťou ABB, ktorá sa do konca tohto roku plne integruje do ABB.

Firma Thomas & Betts, globálny líder v produktoch a systémoch pre elektronický a elektrotechnický priemysel, prechádza od začiatku októbra postupnou transformáciou, ktorá ju dostane pod značku ABB. Tá firmu Tomas & Betts kúpila v roku 2012.

Thomas & Betts so svojimi pobočkami v USA, Kanade a Mexiku vystupuje od 1. októbra 2018 v obchodnom styku pod názvom ABB Installation Products, Inc. v súlade so stratégiou prevzatia identity značky ABB. To znamená, že výroba známych produktov Thomas & Betts, napríklad Steel City®, Iberville®, Star Teck®, Color-Keyed® a Ty-Rap®, bude naďalej pokračovať, avšak na trhu sa už tieto produkty budú objavovať pod vizuálnou identitou ABB.

“Sme veľmi radi, že môžeme predstaviť ABB Installation Products, nové meno pre výnimočný tím ľudí a portfólio riešení spoločnosti Thomas & Betts,“ oznámil výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. „Tešíme sa, že naďalej budeme ponúkať naše služby zákazníkom na celom svete cez inovatívne produkty, avšak ešte s vyšším globálnym dosahom cez ABB.”

Zamestnanci v meste Athens v americkom štáte Tennessee odhalili novú značku ABB
Zamestnanci v meste Athens v americkom štáte Tennessee odhalili novú značku ABB

Za ostatných vyše 6 rokov sa firma Thomas & Betts stala dôležitou súčasťou ABB. Pomohla jej expandovať na trhu s elektrickými komponentmi a oba koncerny si mohli navzájom lepšie zdieľať mnohé vedomosti a skúsenosti z oblasti.

“ABB investovala v USA za posledných 10 rokov približne 14 milárd USD. Úplná migrácia Thomas & Betts na ABB Installation Products, Inc. je úžasným príkladom toho, ako sa takáto investícia môže vyplatiť. Kombinácia dvoch skvelých portfólií znamená vyššiu pridanú hodnotu pre našich zákazníkov,“ dodáva riaditeľ divízie produktov pre elektrifikáciu ABB Tarak Mehta.

Thomas & Betts je jednou z 20 značiek vlastnených firmou ABB, ktoré do konca tohto roku prejdú pod značku ABB v súlade so stratégiou ABB Next Level.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti elektrických sietí, produktov pre elektrifikáciu, priemyselnej automatizácie a robotiky a pohonov, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu, dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp