Rakúska pošta elektrifikuje svoj vozový park. Aj pomocou nabíjačiek ABB.

Rakúska pošta Österreichische Post plánuje za pomoci 2 000 nabíjacích staníc od ABB postupne elektrifikovať svoj vozový park.

Österreichische Post si dala za cieľ do roku 2030 plne prejsť na e-mobilitu a dosiahnuť bezemisné doručovanie zásielok. Preto sa rozhodla na viac ako 100 miestach po celom Rakúsku inštalovať zhruba 2 000 nabíjacích wallboxov Terra AC.

Elektroautá využíva Österreichische Post už od roku 2011. V roku 2019 sa spoločnosť rozhodla, že na plne elektrický, prípadne iný alternatívny pohon, prejde celá firma do roku 2030 s primárnym cieľom dosiahnuť bezemisné doručovanie na tzv. „poslednej míli“, teda už na konkrétnu konečnú adresu.

Už teraz využíva Österreichische Post najväčší vozový park elektromobilov v Rakúsku, ktorý tvorí okolo 2 100 vozidiel. Národného poskytovateľa poštových služieb však teraz ešte čaká zabezpečenie spoľahlivých a optimálnych podmienok pre nabíjanie jeho vozidiel v rámci svojich lokálnych umiestnení, aby bol aj naďalej v budúcnosti schopný efektívne nabíjať všetky autá svojho stále sa rozširujúceho vozového parku.

Terra AC-Wallbox v distribučnom centre Österreichische Post (Image credit: dualpixel.photography)
Terra AC-Wallbox v distribučnom centre Österreichische Post (Image credit: dualpixel.photography)
center

Nabíjačky Terra AC Wallbox vynikajú svojou kvalitou, flexibilitou a vysokou bezpečnosťou. Šetria miesto, jednoducho sa inštalujú. Navyše, digitálne riešenia wallboxu v podobe aplikácii TerraConfig či portálu ChargerSync umožňujú ešte lepší manažment a ľahšie uvedenie do prevádzky. Wallboxy Terra AC sú inteligentnými nabíjacími riešeniami vhodnými pre každú firmu aj domácnosť.

“Elektrifikovanie firemných vozových parkov má najväčší potenciál ovplyvniť emisie z dopravy na celom svete. Verím, že tento krok Österreichische Post inšpiruje aj ďalšie spoločnosti,” uviedol riaditeľ ABB pre elektromobilitu Frank Muehlon.

ABB podporuje snahu Rakúska o rýchlejšiu a širšiu adaptáciu e-mobility v krajine. Pre 16 nabíjacích miest siete IONITY v Rakúsku dodala ABB viac ako 60 rýchlonabíjacích staníc Terra High Power s výkonom 350 kW, ktoré sú v súčasnosti najrýchlejšími nabíjacími stanicami inštalovanými v Rakúsku.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp