ABB uvádza na trh najrýchlejšiu nabíjačku pre elektrické autá na svete

Spoločnosť ABB včera uviedla na trh inovatívnu nabíjaciu stanicu pre elektrické autá s najrýchlejším nabíjaním ich batérie na trhu.

  •  Dokáže elektroauto dobiť na dojazd ďalších 100 km už za menej ako 3 minúty
  • Jediná nabíjacia stanica, ktorá nabíja až štyri autá naraz
  • Ideálne riešenie pre čerpacie stanice, mestské nabíjacie stanice, parkoviská pri obchodoch a nákupných centrách a pre firemné vozové parky

Nová modulárna nabíjacia stanica Terra 360 od ABB dokáže naraz nabíjať až štyri autá pomocou DC rýchlonabíjania s dynamickým rozdelením výkonu. Vodiči elektromobilov tak nemusia čakať, kým vodič pred nimi dokončí nabíjanie svojho auta. Nová nabíjacia stanica má maximálny výkon 360 kW a dokáže plne nabiť elektrické vozidlo do 15 minút či menej. Terra 360 vyhovie všetkým vodičom, či už pre plné nabitie batérie alebo len pre jej čiastočné dobitie, napríklad počas nákupu potravín.

“Mnoho krajín na celom svete začína v boji proti klimatickým zmenám prispôsobovať svoju politiku nástupu elektrických áut, s čím súvisí aj budovanie náležitej infraštruktúry. Dopyt po nových technológiách v tomto smere teda narastá, a to najmä požiadavky na čo najrýchlejšie a najjednoduchšie nabíjanie elektromobilov,” povedal riaditeľ ABB pre elektromobilitu Frank Muehlon. “Terra 360 vyhovie svojimi možnosťami nabíjania rôznym potrebám, čo môže byť dôležitým aspektom v ďalšej podpore elektromobility na celom svete.”

Zhruba pätina objemu emisií CO2 vo svete sa pripisuje cestnej doprave. Oblasť e-mobility je teda dôležitou oblasťou k dosiahnutiu cieľov stanovených v Parížskej dohode o zmene klímy. ABB chce dohodu podporiť aj interne – obmenou svojho vozového parku s viac ako 10 000 autami za bezemisné vozidlá.

S ohľadom na vodičov

Nová nabíjacia stanica bude v Európe dostupná koncom tohto roku, v roku 2022 sa dostane aj do ďalších regiónov sveta. Terra 360 bola navrhnutá s ohľadom na potreby a očakávania šoférov elektrických automobilov: to znamená, že svoje autá nabijú rýchlo a jednoducho. Displej prevedie užívateľa procesom nabíjania spolu so zobrazením aktuálneho stavu batérie a zvyšného času pre optimálne dobitie. Najrýchlejšia nabíjačka elektromobilov na svete je prispôsobená aj hendikepovaným vodičom s invalidnými vozíkmi, navyše je vybavená ergonomickým káblovým systémom s možnosťou ich rýchleho zapojenia s minimálnym úsilím.

Nabíjacie stanice Terra 360, ktoré budú slúžiť potrebám vodičov elektrických áut na čerpacích staniciach, či pri obchodných centrách, je možné nainštalovať aj do komerčných priestorov pre nabíjanie firemných elektrických osobných aj nákladných áut alebo firemných dodávok. Tie môžu firmy nechať nabíjať cez noc alebo ich rýchlo dobiť počas dňa aj viaceré naraz. Terra 360 navyše zaberá len minimum miesta, môže byť teda inštalovaná aj na obmedzenom priestore alebo na parkoviskách, kde nie je miesta nazvyš.

Nová nabíjacia stanica je plne prispôsobiteľná potrebám prevádzkovateľa. Ten si môže vzhľad stanice prispôsobiť svojej značke použitím rôznych fólií alebo zmenou farby LED osvetlenia. K dispozícii je tiež možnosť integrácie 27-palcovej reklamnej obrazovky na prehrávanie obrázkov a videí.

Od vstupu ABB na trh s elektromobilitou v roku 2010 predala spoločnosť viac ako 460 000 nabíjacích staníc v 88 krajinách sveta, z toho viac ako 21 000 z nich boli rýchlonabíjacie stanice. Vysokovýkonové nabíjacie stanice od ABB sú tiež inštalované po celom svete v rámci partnerstiev v projektoch sietí nabíjacej infraštruktúry IONITY a Electrify America.

center

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp