ABB priťahuje najviac "študentov-priekopníkov"

V každoročnom celosvetovom prieskume firmy Universum medzi študentami sa ukázalo, že spomedzi študentov inžinierstva, ktorí zaradili spoločnosť ABB medzi svojich ideálnych zamestnávateľov, sme v tomto roku pritiahli najväčší podiel „priekopníkov“.

Do tejto novej kategórie študentov sa podľa spoločnosti Universum radia tí, ktorí najviac preferujú prácu v dynamickom tíme so silným dôrazom na inovácie, spoluprácu a podnikanie. Tieto mladé talenty sa zameriavajú na najnovšie technológie, pomocou ktorých chcú vyrábať moderné produkty a určovať trend vývoja vo svojej zvolenej oblasti. Prieskum sa konal medzi stovkami tisíc študentov z celého sveta.

Koncern ABB bol opäť uznaný ako jeden z najatraktívnejších zamestnávateľov študentov na svete v technologických oblastiach a zaradený na 36. miesto v rebríčku 71 najlepších globálnych zamestnávateľov.

„Sme veľmi hrdí na to, že spoločnosť ABB bola označená ako zamestnávateľ s najvyšším podielom „študentov - priekopníkov“ v technologickej oblasti a zároveň sa opäť stala aj jedným z najatraktívnejších zamestnávateľov na svete v roku 2021,” hovorí riaditeľka ABB pre ľudské zdroje Carolina Granat. ABB sa aktívne podieľa na získavaní a udržaní mladých talentov cez rôzne akcie a aktivity pre študentov v sídlach spoločnosti alebo priamo na univerzitách. Podporuje tiež rozličnéiniciatívy v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy, ako sú stáže, partnerstvá s univerzitami, či štipendiá prostredníctvom Nadácie Jürgena Dormanna.

Výsledky prieskumu vychádzajú z odpovedí približne 221 000 študentov obchodu, IT a techniky v 10 najväčších ekonomikách sveta (Brazília, Kanada, Čína, Francúzsko, Nemecko, India, Taliansko, Rusko, Veľká Británia a USA). Prieskum vykonala spoločnosť Universum s viac ako 30-ročnými skúsenosťami v oblasti budovania značky pre zamestnávateľov. V prieskume žiadali študentov, aby hodnotili zamestnávateľov na základe 40 charakteristík. Výsledky zaraďujú spoločnosti do rebríčku najlepších zamestnávateľov podľa toho, v ktorých z nich by študenti chceli najviac pracovať.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp