Päť rokov priemyselných inovácií s ABB Ability™

Päť rokov priemyselných inovácií s ABB Ability™

  • ABB oslavuje 5 rokov od uvedenia platformy ABB Ability na trh - portfólia našich digitálnych riešení
  • Spoločnosť pri príležitosti tohto míľniku uvádza na trh dve nové riešenia - ABB AbilityTM Genix Datalyzer a ABB AbilityTM Genix Asset Performance Management

ABB oslavuje päť rokov inovácií s platformou ABB Ability. Tá bola oficiálne predstavená počas Capital Markets Day v októbri 2016 a postupne sa stala základným kameňom pri vytváraní vedúcej pozície ABB na trhu priemyselného internetu vecí (IIoT).

Za toto obdobie spoločnosť ABB zvýšila svoje investície do výskumu a vývoja v oblasti IIoT na 5 % zo svojich celkových ročných tržieb, pričom naplno zamestnáva niekoľko tisíc odborníkov a vedcov venujúcich sa softvérovým riešeniam a digitalizácii v štyroch hlavných obchodných segmentoch spoločnosti. Vyše 170 rôznych riešení digitálnej platformy ABB Ability na poli monitorovania stavu zariadení, prediktívnej údržby, energetického manažmentu, kolaboratívnej prevádzky, monitorovania emisií, vzdialenej podpory, virtuálneho uvádzania do prevádzky a ďalších sme priniesli za ostatných 5 rokov tisíckam spokojných zákazníkov, ktorí tieto potrebné dáta teraz využívajú k lepšiemu rozhodovaniu o svojej výrobe a prevádzke.

„Za posledných päť rokov ABB Ability poskytuje infraštruktúru, inovácie a inteligenciu pre našich zákazníkov na celom svete, aby urobili miliardy lepších rozhodnutí,“ povedal generálny riaditeľ ABB Björn Rosengren. „Firmy vyžadujú holistický prístup, ktorý prepája všetky druhy priemyselných zariadení s ich analýzou a vedie k bezpečnejšej, inteligentnejšej a udržateľnejšej prevádzke.“

V tomto mesiaci oslavujeme okrem ABB Ability aj 5 rokov nášho strategického partnerstva so spoločnosťou Microsoft. Tieto dva koncerny úzko spolupracovali pri uvádzaní priemyselných inovácií pod hlavičkou ABB Ability, vrátane spoločného vývoja a spoločného predaja digitálnych riešení. Technológie spoločnosti Microsoft, vrátane platformy Microsoft Azure, spolu s AI a analytikou založenou na strojovom učení, boli dôležitými sprievodcami pri vývoji ABB Ability.

ABB chce svojim zákazníkom priniesť najvyššiu kvalitu či už prostredníctvom digitálnych vylepšení svojich klasických produktov, ako je riadiaci systém ABB AbilityTM System 800xA, alebo cez prelomové inovácie, akou bolo v roku 2020 uvedenie systému ABB AbilityTM Energy & Asset Manager či riešenie ABB AbilityTM eMine zo septembra tohto roku. Nová infografika „Oslavujeme päť rokov bezpečnejších, inteligentnejších a udržateľnejších prevádzok“ vyzdvihuje niektoré z kľúčových medzníkov od vzniku portfólia ABB ABB Ability™.

Cloudové riešenie ABB Ability Genix Datalyzer sme spustili dokonca len minulý týždeň. Riešenie sa zaoberá analýzou údajov a optimalizáciou zariadení na monitorovanie emisií vo vysoko regulovaných odvetviach ako cementárenský, oceliarsky, chemický priemysel či výroba energie. V októbri sme tiež uviedli ABB Ability Genix Asset Performance Management s komplexnými riešeniami prediktívnej údržby na monitorovanie aktív, plánovanie činností údržby a lepšie využívanie zariadení počas ich životnosti. Oba nové ponuky ABB Ability sú navrhnuté špeciálne tak, aby využívali možnosti zberu údajov a analytických funkcií Genix podporované umelou inteligenciou.

Ak sa chcete dozvedieť viac o ABB Ability, navštívte https://global.abb/topic/ability/en.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp