ABB investuje do firmy Sevensense. Mobilná robotika sa posunie na novú úroveň.

ABB investuje do firmy Sevensense. Mobilná robotika sa posunie na novú úroveň.

Spoločnosť ABB vstupuje do strategického partnerstva so švajčiarskym start-up podnikom Sevensense s cieľom ďalej zefektívňovať svoje nové portfólio autonómnych mobilných robotov (AMR), ktoré so sebou prináša akvizícia firmy ASTI.

Táto technológia ponúkne zákazníkom úplne novú úroveň flexibility, keďže mobilné roboty sa budú môcť autonómne pohybovať v zložitých dynamických vnútorných a vonkajších priestoroch v blízkosti ľudí.

Partnerstvo je ďalším dôležitým krokom v stratégii ABB smerom k rozvoju flexibilnej automatizácie a rozšírenia portfólia robotiky a automatizácie ABB po odkúpení popredného svetového výrobcu AMR.

„Naše partnerstvo so spoločnosťou Sevensense, ktoré prirodzene nasleduje po oznámení akvizície ASTI z júla tohto roka, je ďalším míľnikom v našom úsilí poskytnúť maximálne flexibilnú automatizáciu pre našich zákazníkov,“ povedal riaditeľ robotiky a automatizácie ABB Sami Atiya. "Začlenenie technológie umelej inteligencie (AI) a 3D mapovania firmy Sevensense do našej ponuky AMR urýchli nahradenie dnešných lineárnych výrobných liniek plne flexibilnými sieťami. V našej vízii budúceho pracoviska presúvajú AMR materiály, diely a hotové produkty medzi inteligentnými pracovnými stanicami v priestore, ktorý nemusí byť nutne vysoko štruktúrovaný a statický. Chceme vytvoriť dynamické pracovné prostredie a naše partnerstvo so spoločnosťou Sevensense je dôležitým krokom pri realizácii tejto vízie.“

Nehovor mi kam, zvládnem to sám

Navigačná technológia firmy Sevensense využíva pokročilé počítačové videnie a algoritmy umelej inteligencie na vytvorenie 3D mapy, ktorá je presnejšia ako dnešné 2D riešenia. To vedie k vynikajúcim navigačným schopnostiam a nákladovo efektívnejším riešeniam ako navigácia založená na laserovom skeneri. AMR vybavené technológiou 3D Simultaneous Localization and Mapping (SLAM) budú schopné presne rozpoznať svoje prostredie, identifikovať osobu, paletu alebo iný robot a autonómne sa rozhodnúť, ako obísť tieto prekážky. Táto úroveň inteligencie umožní bezpečnejšiu interakciu medzi ľuďmi a strojnými zariadeniami a zaistí bezpečný a efektívny tok materiálu v prostredí tovární a skladov pre zabezpečenie maximálnej flexibility a produktivity.

„Je to pre nás skvelý krok, ktorý prichádza v správnom čase. Partnerstvo s ABB vytvára základ pre dlhodobú spoluprácu pri zachovaní našej úplnej nezávislosti ako podniku,” hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Sevensense Robotics Gregory Hitz. “Umožňuje nám to vzájomne profitovať z našich odborných znalostí a vytvárať z dlhodobého hľadiska najlepší produkt pre všetkých našich zákazníkov. Investícia zo strany ABB nám zároveň dáva istotu pri plánovaní. Veľmi sa tešíme na to, že dostaneme našu technológiu na globálnu úroveň a postavíme Sevensense na popredné miesto vo svete medzi spoločnosťami v oblasti videnia a navigácie s podporou AI.“

ABB začlení softvérovú a hardvérovú technológiu firmy Sevensense do svojej ponuky AMR s pilotnými zákazníckymi projektmi plánovanými v roku 2022.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp