Santovo vianočné elektrocestovanie!

Santovo vianočné elektrocestovanie!

Vďaka partnerstvu spoločností ABB, Coca-Cola a Volvo Trucks roznesie Santa Claus vianočné pozdravy po celom Taliansku na svojom čisto elektrickom tátošovi.

Nabíjacie stanice ABB pre elektroautá sú súčasťou nabíjacej infraštruktúry, pomocou ktorej pocestuje vianočný Coca-Cola kamión od severu až na juh Talianska, aby ukázal okrem čara Vianoc aj to, že elektrické autá môžu byť adekvátnou odpoveďou udržateľnej dopravy.

Od 7. do 20. decembra precestuje prvý 100-% elektrický Coca-Cola kamión v rámci svojej Magic Tour Coca-Cola dokopy 1 300 km so zastávkami v mestách ako Miláno, Bergamo, Neapol alebo Catania. Plne elektrické nákladné vozidlo Volvo sa zastaví aj v pobočkách ABB, kde si dobije svoje batérie udržateľným spôsobom: táto energia totiž pochádza zo 100 % obnoviteľných zdrojov, ktoré od roku 2019 napájajú všetky závody ABB v Taliansku.

Volvo FL Electric, zvolené pre svoju tichosť a všestrannosť v mestskom prostredí, ako aj pre svoju manévrovateľnosť a plynulosť pri jazde, je vďaka výkonu 200 kW (ekvivalent 272 hp) perfektným “nákladiakom” pre rýchle doručenie vianočných darčekov. Tie môžu pokojne vážiť až takmer 17 ton. Vysoký výkon poskytujú kamiónu štyri batérie s kapacitou 265 kWh.

(Nielen) vianočné nabíjanie

Vianočný kamión Coca-Cola využije na svojej ceste rôzne nabíjacie technológie – od v súčasnosti najrýchlejšej dostupnej varianty na svete, ktorú ABB vyrába vo svojej talianskej továrni v meste Valdarno až po rýchlonabíjačky a wallboxy, ktoré dokážu dobíjať elektrické vozidlá počas dlhých prestávok, zvyčajne v noci.

ABB daruje dve nabíjacie stanice miestnym samosprávam, kde sa Magic Tour zastaví, aby podporila ich prechod k udržateľnej doprave. Táto iniciatíva je súčasťou záväzku spoločnosti ABB v jej stratégii do roku 2030 o udržateľnosti, ktorá podporuje všetky pobočky ABB na svete v znižovaní emisií cez obnoviteľné zdroje energií, zlepšenie energetickej účinnosti či úplnú elektrifikáciu svojho vozového parku, ktorý má v súčasnosti viac ako 10 000 vozidiel.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp