ABB je opäť najobľúbenejším technologickým zamestnávateľom vo Švajčiarsku

Spoločnosť ABB sa opäť umiestnila na 1. priečke rebríčku najatraktívnejších zamestnávateľov pre študentov technologických smerov vo Švajčiarsku. Ukázal to prieskum agentúry Universum.

ABB obhájila svoje 1. miesto v rebríčku po minuloročnom úspechu, kedy dokonca aj medzi IT študentmi poskočila v porovnaní s predošlým rokom o 14 priečok. V tohtoročnom rebríčku sa umiestnila pred firmami napríklad ako Google (2. miesto), Siemens (3. miesto) či švajčiarskou železničnou spoločnosťou SBB CFF FFS (5. miesto).

Kanál CNN Money publikoval pri tejto príležitosti interview s riaditeľom ABB pre oblasť ľudských zdrojov Jean-Christophom Deslarzesom, v ktorom diskutujú o tom, prečo si ABB dokáže udržať prominentné miesto v rebríčku a akú rolu zohráva na trhu v pozícii priekopníka technológií.

Celé interview (25 min.) si môžete pozrieť tu.

Švédska spoločnosť Universum už desiatky rokov robí prieskumy po celom svete, v ktorých sa vysokoškolákov pýta, ktorý zamestnávateľ je pre nich najatraktívnejší a pre koho by po študiách najradšej pracovali.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti elektrických sietí, produktov pre elektrifikáciu, priemyselnej automatizácie a robotiky a pohonov, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu, dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp