ABB a Samsung Electronics budú spoločne vyvíjať technológie na úsporu energie v budovách

ABB a Samsung Electronics budú spoločne vyvíjať technológie na úsporu energie v budovách

Spoločnosti ABB a Samsung Electronics sa v globálnom partnerskom programe dohodli na spolupráci s cieľom spoločne vyvíjať technológie na úsporu energie, energetický manažment a inteligentné pripojenie k internetu vecí (IoT) v obytných aj komerčných budovách.

Budovy produkujú ročne takmer 40 % globálnych emisií CO2 a partnerstvo medzi týmito dvoma spoločnosťami vytvorí dlhodobú platformu pre inovácie v oblasti inteligentných technológií, inteligentného riadenia budov a inteligentných zariadení.

Spolupráca umožní spoločnostiam Samsung a ABB zlepšiť prístup zákazníkov k technológiám domácej automatizácie a správy zariadení. Inteligentné domy využívajú pripojené zariadenia a spotrebiče integrované prostredníctvom centralizovaného systému, aby šetrili peniaze, čas a energiu. Po prepojení aplikácie Samsung SmartThings a riešení domácej automatizácie od ABB budú môcť obyvatelia využívať svoje osobné zariadenia na monitorovanie a správu množstva produktov bielej techniky, ako aj detektorov plynu a dymu, energetických a bezpečnostných systémov a systémov pre zabezpečenie vyššieho komfortu užívateľov cez jedinú aplikáciu. Riadenie chodu spotrebičov, ako sú umývačky riadu a práčky, aby fungovali napríklad mimo špičky, prináša lepšiu optimalizáciu siete a nižšie náklady na energie.

„Predstavujeme si budúcnosť, v ktorej budú môcť naši zákazníci benefitovať z výrazných úspor energie a nižších emisií uhlíka prostredníctvom ďalšieho zlepšovania prístupu k plne integrovanej technológii inteligentných budov. Partnerstvo s významným lídrom v oblasti technologických inovácií, akým je Samsung Electronics, je plne v súlade s víziou a produktovou ponukou ABB, aby sme prepojili celé budovy otvorenými riešeniami a mali lepší prehľad o celkovej spotrebe energie, vrátane ďalších súvisiacich prvkov ako napríklad nabíjanie elektrických vozidiel,“ hovorí riaditeľ jednotky ABB Smart Buildings Mike Mustapha.

Súbežne s riešeniami domácej automatizácie majú obe spoločnosti v úmysle rozšíriť spoluprácu medzi výrobkami Samsung Electronics na poli vykurovania, ventilácie a klimatizácie (HVAC) a systémami VRF (variabilný prietok chladiva) a riadiacim systémom HVAC ABB pre komerčné budovy a multirezidenčné oblasti.

„Naša spolupráca zjednoduší projekty inteligentných budov aj pre samotné stavebné firmy a developerov,“ povedal pri príležitosti uzatvorenia spolupráce riaditeľ IoT Business v spoločnosti Samsung Electronics Chanwoo Park. „Pri dodatočnej úprave už postavených budov alebo nových lokalít cez jediný zdroj riešení si môžu byť istí, že produkty bude jednoduché do projektov integrovať a budú spolu bez problémov fungovať. Samozrejme s tým prichádzajú aj neskoršie výhody pri využívaní či servisovaní, pretože pre celý systém bude existovať len jedna platforma.“

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp