ABB a Shell sprevádzkujú v Nemecku prvú celonárodnú sieť najrýchlejších nabíjacích staníc pre elektroautá na svete

ABB a Shell sprevádzkujú v Nemecku prvú celonárodnú sieť najrýchlejších nabíjacích staníc pre elektroautá na svete

Spoločnosti ABB a Shell oznámili, že plánujú zabezpečiť prvú celonárodnú sieť najrýchlejších nabíjacích staníc na svete - Terra 360.

Viac ako 200 nabíjačiek Terra 360 od ABB, ktoré Shell nasadí do prevádzky v priebehu najbližích 12 mesiacov po celom Nemecku, zabezpečí lepšiu dostupnosť nabíjacej infraštruktúry a rýchlosti nabíjania pre viac ako 1,7 milióna nemeckých užívateľov elektrických vozidiel.

“Shell sa chce stať lídrom v ponuke nabíjania elektrických áut tým, že užívateľom poskytne možnosť nabíjania presne vtedy a tam, kde to potrebujú. Pre vodičov na cestách, najmä tých, ktorí cestujú na dlhé vzdialenosti, je rýchlosť nabíjania kľúčová a každá minúta čakania môže znamenať veľký rozdiel,” hovorí viceprezident pre Shell Mobility István Kapitány. “Pre majiteľov vozových parkov je rýchlosť dobíjania hlavne počas dňa veľmi dôležitá, pretože potrebujú svoje vozové parky elektrických vozidiel udržovať v neustálom pohybe. To je dôvod, prečo prostredníctvom nášho partnerstva s ABB môžeme našim zákazníkom ponúknuť najrýchlejšie nabíjanie dostupné v Nemecku a čoskoro aj na ďalších trhoch.”

Celonárodná sieť rýchlonabíjacích staníc Terra 360 v Nemecku - Shell Recharge – bude pre svoje nabíjacie miesta využívať 100 % elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov a pomôže uspokojiť rastúci dopyt po infraštruktúre nabíjania elektrických vozidiel zo strany jednotlivých užívateľov aj majiteľov vozových parkov.

Frank Muehlon, výkonný riaditeľ ABB E-mobility, a István Kapitány, viceprezident Shell Mobility
Frank Muehlon, výkonný riaditeľ ABB E-mobility, a István Kapitány, viceprezident Shell Mobility

Nová modulárna nabíjacia stanica Terra 360 od ABB dokáže naraz nabíjať až štyri autá pomocou DC rýchlonabíjania s dynamickým rozdelením výkonu. Vodiči elektromobilov tak nemusia čakať, kým vodič pred nimi dokončí nabíjanie svojho auta. Nová nabíjacia stanica má maximálny výkon 360 kW a dokáže plne nabiť elektrické vozidlo do 15 minút či menej.

„Ako globálny líder v infraštruktúre nabíjania elektromobilov veríme, že pri spojení inovácií s efektívnym partnerstvom môžeme kolektívne prispieť k zmierneniu dopadov zmeny klímy,“ dodáva riaditeľ ABB pre e-mobilitu Frank Muehlon. „Vzhľadom na to, že samotný dopravný sektor je zodpovedný za približne 29 % skleníkových plynov na celom svete, dôležitosť spolupráce pri realizácii týchto zmien nebola nikdy dôležitejšia. Sme radi, že na tomto tak dôležitom projekte môžeme spolupracovať práve so spoločnosťou Shell.“

So spoločnosťou Shell uzavrela firma ABB len nedávno novú globálnu rámcovú dohodu o poskytnutí nášho kompletného portfólia AC (pre domácnosti, parkovanie pri kancelárskych budovách a maloobchodných predajniach) a DC (pre vozové parky a nabíjacie miesta v mestách a popri diaľniciach) staníc. Shell má ambiciózny plán sprevádzkovať na celom svete do roku 2025 viac ako 500 000 nabíjacích miest – s pomalým aj ultrarýchlym nabíjaním - a 2,5 milióna do roku 2030.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp