ABB kupuje kontrolný podiel vo firme Numocity

ABB kupuje kontrolný podiel vo firme Numocity

ABB dnes oznámila, že jej divízia E-mobility odsúhlasila odkúpenie kontrolného podielu v spoločnosti Numocity, ktorá reprezentuje poprednú digitálnu platformu pre nabíjanie elektrických vozidiel v Indii. ABB navýši svoj spoluvlastnícky podiel na väčšinový 72-% podiel. Do roku 2026 má pritom predkupné právo stať sa jediným vlastníkom podniku.

Táto transakcia je súčasťou celkovej stratégie ABB k ďalšiemu rastu v oblasti e-mobility predovšetkým v Indii, ale tiež v ďalších štátoch regiónu juhovýchodnej Ázie a Stredného východu. Práve to sú cieľové oblasti rozširovania elektromobility, pretože tu rýchlo rastie dopyt po nabíjacích riešeniach pre dvoj- a trojkolesové prostriedky, autá a ľahké úžitkové vozidlá.

Spoločnosť Numocity bola založená v roku 2018 so sídlom v indickom meste Bangalore a dnes patrí medzi popredné firmy v oblasti nabíjania elektrických áut v Indii. Jej portfólio zahŕňa digitálnu platformu založenú na cloude, ktorá umožňuje samotným vodičom aj prevádzkovateľom vozových parkov nielen dobíjať autá v sieti nabíjacích staníc, ale tiež využívať riešenie výmeny vybitých batérií za plne dobité na princípe „pay as you go“. Platforma je tiež schopná monitorovať vplyv spotreby energie na elektrickú sieť.

ABB už pred tromi rokmi investovala do indickej firmy vo výške 7-% podielu v Numocity.
ABB už pred tromi rokmi investovala do indickej firmy vo výške 7-% podielu v Numocity.

“Sme radi, že môžeme rozšíriť našu prítomnosť na rýchlo sa rozvíjajúcom indickom trhu a zároveň rozšíriť ponuku v oblasti nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily. Mobilita s nulovými emisiami bude hrať kľúčovú úlohu v úsilí indickej vlády o zníženie emisií uhlíka a širší región navyše v poslednom období rastie aj ako ohnisko zrodu nových digitálnych platforiem a technológií,” hovorí riaditeľ ABB pre e-mobilitu Frank Muehlon.

ABB je svetový líder v riešeniach nabíjania elektrických vozidiel s viac ako 680 000 predanými nabíjacími stanicami pre elektrické vozidlá vo vyše 85 krajinách sveta.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou globálnou technologickou spoločnosťou v oblasti digitálnej transformácie priemyselných odvetví, ktorá sa usiluje o udržateľnú budúcnosť. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie so svojimi štyrmi biznismi: elektrifikáciou, priemyselnou automatizáciou, pohonmi a robotikou a automatizáciou, ktoré podporuje spoločná digitálna platforma ABB Ability™. Skupina ABB zamestnáva okolo 105 000 talentovaných zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v troch mestách Slovenska. V Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach zamestnávame dokopy okolo 120 ľudí.

Odkazy

Kontaktujte nás

Na stiahnutie

Zdieľajte článok

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp